3. kolejka TAURON Hokej Ligi: Mistrz pokazał klasę

7 miesięcy temu | 15.09.2023, 20:32

W piątek, 15 września odbyła się trzecia kolejka TAURON Hokej Ligi. Na lodowisku w Oświęcimiu gospodarze przegrali z GKS Katowice. Decydująca była druga tercja, w której obrońcy tytułu strzelili trzy gole. Kolejne zwycięstwo odniósł lider z Torunia, wygrywając w Sanoku. Cios za cios oglądali kibice w Nowym Targu, gdzie padło 11 goli. JKH ponownie włączył szósty bieg w końcówce tercji. Następne mecze już w niedzielę. W 4. kolejce dojdzie m.in. do starcia Unii z GKS Tychy.

Re-Plast Unia Oświęcim po dwóch zwycięstwach z rzędu musiała uznać wyższość katowickiej drużyny. Decydująca była druga tercja, która zakończyła się wynikiem 3:1, a cały mecz rezultatem 5:2 dla podopiecznych Jacka Płachty.

Nie zwalnia tempa także KH Energa Toruń. Prowadzący w rozgrywkach zespół znowu wywalczył trzy punkty, tym razem pewnie zwyciężając na wyjeździe na lodowisku w Sanoku.

Z kolei w Nowym Targu zmierzyły się zespoły, które w czterech meczach nie zdobyły punktu. Kibice oglądali aż 11 goli, ale lepsi i skuteczniejsi byli przyjezdni.

W trzecim meczu piątkowej serii spotkań JKH zagrał z Zagłębiem. I jastrzębianie ponownie pokazali, że potrafią włączyć szósty bieg pod koniec tercji. W pierwszej kolejce w starciu z zespołem z Sanoka w ostatnich sekundach trzeciej tercji wpakowali dwie bramki, tym razem powtórzyli to, ale pod koniec drugiej tercji.

Z kolei w czwartej kolejce TAURON Hokej Ligi, która odbędzie się w niedzielę, 17 września Podhale zagra z JKH (17:00), GieKSa z Cracovią (17:00), GKS Tychy z Unią (17:00), a Zagłębie z Marmą (18:00).

Mecze będą transmitowane na żywo na platformie polskihokej.tv. Aktualności, skróty oraz materiały wideo będą publikowane na oficjalnej stronie www.polskihokej.eu oraz na polskihokej.tv.