3. kolejka TAURON Hokej Ligi: Mistrz zagra z silną Unią

10 miesięcy temu | 13.09.2023, 10:48
3. kolejka TAURON Hokej Ligi: Mistrz zagra z silną Unią


W piątek, 15 września odbędzie się trzecia kolejka TAURON Hokej Ligi. Na lodowisku w Oświęcimiu gospodarze podejmą obrońców tytułu GKS Katowice. Obie drużyny bardzo udanie zainaugurowały nowy sezon. Unia ma na koncie dwa zwycięstwa, a GieKSa po bardzo emocjonującym i dramatycznym spotkaniu pokonała GKS Tychy. Ciekawie zapowiadają się także starcia w Nowym Targu, Jastrzębiu-Zdroju i Sanoku. Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv

Re-Plast Unia Oświęcim rozpoczęła sezon 2023 / 2024 z przytupem, najpierw pokonała Zagłębie, a później mocno wzmocniony latem zespół z Nowego Targu. Katowiczanie rozegrali jedno spotkanie i wygrali z GKS Tychy po rzutach karnych. W poprzednim sezonie starcia pomiędzy tymi drużynami dostarczały mnóstwo emocji.

Bez głupich błędów

Z kolei w piątek w Nowym Targu zmierzą się zespoły, które w czterech meczach nie zdobyły punktu. - Docieramy się i jeszcze na pewno będziemy zdobywać punkty. Musimy też robić jak najmniej głupich błędów – zaznacza Patryk Wronka, napastnik PZU Podhale Nowy Targ. W Krakowie zaliczyli falstart, najpierw drużyna przegrała walkowerem z KH Energa Toruń, a później została ograna w Sosnowcu.

Dobre humory

W trzecim meczu piątkowej serii spotkań JKH zagra z Zagłębiem. W pierwszej kolejce podopieczni Roberta Kalabera na 12 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry z Marmą Ciarko STS Sanok remisowali 1:1. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, bo miejscowi w tak krótkim czasie zdołali dwukrotnie wpakować krążek do bramki. W niedzielę było już gorzej, bo JKH przegrał ze Stalowymi Piernikami. W Sosnowcu hokeiści są w dobrych humorach, bo ich ostatnie, wygrane spotkanie z Cracovią, na Stadionie Zimowym oglądał komplet widzów.

Liczą na powtórkę

W ostatnim spotkaniu sanoczanie podejmą KH Energa Toruń, który prowadzi w tabeli TAURON Hokej Ligi. Drużyna z grodu Kopernika świetnie ostatnio wypadła na tle JKH. Kibice liczą na powtórkę.

Z kolei w czwartej kolejce TAURON Hokej Ligi, która odbędzie się w niedzielę, 17 września Podhale zagra z JKH (17:00), GieKSa z Cracovią (17:00), GKS Tychy z Unią (17:00), a Zagłębie z Marmą (18:00).

Mecze będą transmitowane na żywo na platformie polskihokej.tv. Aktualności, skróty oraz materiały wideo będą publikowane na oficjalnej stronie www.polskihokej.eu oraz na polskihokej.tv.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Główny Reprezentacji Polski
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Sponsor TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Instytucje
Partnerzy Medialni