33. kolejka PHL: Mistrz Polski pokonał lidera

2 lata temu | 06.01.2022, 20:30

W hitowym meczu Re-Plast Unia Oświęcim przegrała u siebie z JKH GKS Jastrzębie 2:5. Ślązacy przerwali znakomitą serię Unii, która przed tym spotkaniem miała dziewięć zwycięstw z rzędu. W piątek, 7 stycznia odbędą się dwa mecze PHL.

W świąteczny czwartek rozpoczęła się 33. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Mecz, który był transmitowany bezpłatnie w serwisie YouTube, był ciekawy i stał na dobrym poziomie. Decydująca była druga tercja. Po pierwszej na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. W drugiej tercji gole dla mistrzów Polski strzelili Martin Kasperlik i Vitalijs Pavlovs. W trzeciej wynik podwyższył na 4:1 dobrze dysponowany reprezentant Polski Dominik Paś. W końcówce Daniil Orekhin zdobył bramkę, a ostatnie słowo należało do Ślązaków. Trener Unii wycofał bramkarza i Frenks Razgals skierował krążek do pustej bramki. Jastrzębianie wygrali z liderem PHL 5:2 i przerwali znakomitą serię Unii, która przed tym spotkanie miała dziewięć kolejnych zwycięstw. JKH pierwszy raz w tym sezonie poradził sobie z drużyną z Oświęcimia.

W piątek, 7 stycznia odbędą się dwa spotkania w ramach 33. kolejki. O godz. 18 Tauron Podhale Nowy Targ zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec a o godz. 18:30 GKS Katowice podejmować będzie GKS Tychy. Obydwa spotkania będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.