34. kolejka PHL: Torunianie lepsi w karnych od tyszan

2 lata temu | 09.01.2022, 19:56

W niedzielę, 9 stycznia w ramach 34. kolejki Polskiej Hokej Ligi KH Energa Toruń pokonał na wyjeździe GKS Tychy 3:2. W serii rzutów karnych znakomicie spisał się bramkarz Conrad Molder, który obronił wszystkie cztery strzały.

Po raz pierwszy w tym sezonie Stalowe Pierniki pokonały drużynę z Tychów.

W 52. minucie goście prowadzili 2:0. W 25. minucie Lauri Huhdanpaa zdobył bramkę. Wynik podwyższył w 37. minucie Vadim Vasjonkin. Miejscowi jednak nie poddali się. Końcówka trzeciej tercji należała do nich. Najpierw bramkę zdobył Jean Dupuy, a na 107 sekund przed końcem trzeciej odsłony gry Michael Cichy strzelił wyrównującego gola. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia.

W rzutach karnych błyszczał bramkarz Conrad Molder, który obronił wszystkie cztery strzały a z jego kolegów z drużyny trafili Huhdanpaa i Syty. Po raz pierwszy w tym sezonie Stalowe Pierniki pokonały drużynę z Tychów. Wcześniej w tym sezonie drużyna nie radziła sobie w starciach ze Ślązakami.

Nie odbyły się trzy pozostałe spotkania 34. kolejki. Już wcześniej informowaliśmy, że nie odbędzie się mecz Zagłębie Sosnowiec – Ciarko STS Sanok ze względu na kolejne zakażenia wirusem COVID-19 w drużynie z Sanoka. W niedzielę okazało się, że przełożone zostaną także kolejne dwa spotkania. Mecz JKH GKS Jastrzębie – Tauron Podhale Nowy Targ z powodu zakażenia w drużynie z Nowego Targu oraz spotkanie Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim ze względu na zakażenia w zespole z Oświęcimia. O nowych terminach meczów poinformujemy wkrótce