4 kolejka PHL. GieKSa lepsza od tyszan

1 rok temu | 16.09.2022, 21:29

W hitowym starciu mistrz Polski z Katowic pokonał po ciężkiej przeprawie GKS Tychy. Bohaterem spotkania był bramkarz John Murray, który obronił 34 strzały. To był również udany wieczór dla Unii, Zagłębia i Cracovii. Wciąż bez punktów pozostaje JKH GKS Jastrzębie, który przegrał czwarte spotkanie.

Na Stadionie Zimowym w Tychach kibice oglądali twardy i bardzo zacięty mecz. W tej konfrontacji padł tylko jeden gol. W 49. minucie Hampus Olsson wykończył podanie Grzegorza Pasiuta. W ostatnich sekundach tyszanie mieli znakomite sytuacje, ale nie zdołali ani razu pokonać Johna Murraya. Reprezentacyjny bramkarz spisał się znakomicie. Bardzo dobrze także bronił golkiper tyskiej drużyny. Tomas Fucik obronił 32 strzały.

Nadal bez zwycięstwa pozostaje JKH GKS Jastrzębie. Drużyna Roberta Kalabera rozegrała czwarty mecz w tym sezonie i po raz czwarty schodziła z tafli ze zwieszonymi głowami. W Oświęcimiu kluczowe były ostatnie minuty. Re-Plast Unia prowadziła 1:0, w 55. minucie wynik podwyższył Tommi Laakso, a niecałe trzy minuty później do siatki trafił Krystian Dziubiński. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Udanie ligę rozpoczęła Comarch Cracovia. Pasy, które wcześniej były skupione na grze w Hokejowej Lidze Mistrzów, pokonały Podhale 3:2. To nie była dla miejscowych łatwa przeprawa. Szarotki pokazały, że są dobrze przygotowane do sezonu.

W ostatnim piątkowym spotkaniu Zagłębie Sosnowiec wygrało z KH Energa Toruń. W tym starciu Jakub Witecki zaliczył dublet. W niedzielę kolejne emocje hokejowe.