4. kolejka Polskiej Hokej Ligi: GieKSa pokonała mistrza

2 lata temu | 19.09.2021, 21:05

GKS Katowice znakomicie rozpoczął nowy sezon. W niedzielę drużyna prowadzona przez Jacka Płachtę wygrała czwarty mecz z rzędu, tym raz pokonując zespół z Jastrzębia-Zdroju. Bardzo dobre spotkania rozegrały także Zagłębie, Cracovia oraz sanoczanie.

Emocjonujący derby Górnego Śląska

Piękne gole, widowiskowe parady i mnóstwo twardej walki. Tak wyglądał mecz na szczycie. W starciu tym dobrze spisywali się reprezentanci Polski. Pierwsze gola strzelił Maciej Kruczek, a asystowali Patryk Wronka i Bartosz Fraszko. W drugiej tercji wynik podwyższył Patryk Wronka po asyście Grzegorza Pasiuta, ale gospodarze zdobyli kontaktowego gola, po tym jak Frenks Razgals wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Po dwóch tercjach GieKSa prowadziła 2:1. Jastrzębianie źli schodzili do szatni, ale źle także rozpoczęli trzecią odsłonę. Minęła zaledwie minuta i sekunda, a Anthon Eriksson, który zdecydował się na indywidualny rajd, cieszył się ze swojego trafienia. Odpowiedź JKH była błyskawiczna, bo Kamil Górny wykorzystał błąd katowickich obrońców. Goście prowadzili 3:2, na lodzie wciąż toczyła się zacięta walka, ale wynik spotkanie nie uległ zmianie.

Owacje dla Zagłębia

W Sosnowcu, gdzie Zagłębie podejmowało KH Energę Toruń, również działo się sporo i padło dziewięć bramek. Po 25. minutach gospodarze prowadzili 3:1, ale Stalowe Pierniki zaczęły odrabiać straty. W 45. minucie było już 4:3 dla gości. Wyrównujące trafienie zaliczył Tomasz Kozłowski, który niedawno był gościem naszego Magazynu Hokejowego i mówił o tym, że sosnowiczan stać na zwycięstwa z silnymi drużynami. W dogrywce Jewgienij Nikiforov otrzymał podanie od Kozłowskiego i zdobył złotego gola. Kibice Zagłębia na stojąco dziękowali za emocje i pierwsze zwycięstwo zespołu w tym sezonie.

Niespodzianka w Sanoku

Premierowy triumf w nowym sezonie PHL odniosła także drużyna Ciarko STS Sanok, która wygrała u siebie z Re-Plast Unią Oświęcim 4:2 i było to zasłużone zwycięstwo. Świetnie dysponowany był Jakub Bukowski, który zaliczył hattricka. Utalentowany napastnik strzelił gole w 11, 20 i 32 minucie. Sanoczanie dobrze wykorzystywali przewagi oraz rozsądnie się bronili. Nieoczekiwanie Unia wciąż pozostaje bez wygranej, ma na swoim koncie trzy porażki.

W ostatnim niedzielnym meczu Comarch Cracovia pokonała GKS Tychy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, a bramki zdobył Damian Kapica. Napastnik najpierw umieścił krążek w siatce w 21. minucie, a później na 17 sekund przed końcem spotkania.

Już we wtorek, 5. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.