4. Ćwierćfinał TAURON Hokej Ligi. Zagłębie znowu ograło mistrza!

6 miesięcy temu | 06.03.2024, 21:29

W środę, 6 marca odbyła czwarta seria meczów ćwierćfinałowych TAURON Hokej Ligi. W Sosnowcu po bardzo emocjonującym meczu gospodarze znowu wygrali z mistrzami Polski GKS Katowice. W rywalizacji, która miała szybko się zakończyć, jest 2-2. Taki sam stan rywalizacji jest w parach Cracovia – Unia i JKH – KH Energa. Nieoczekiwanie Podhale pokrzyżowało plany GKS Tychy, który już w środę mógł świętować awans do półfinału. W sobotę czekają nas cztery mecze. Wszystkie będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

W Sosnowcu kibice oglądali kapitalne widowisko. W trzeciej tercji Shigeki Hitosato pięknym trafieniem wpakował krążek z ostrego kąta i GieKSa prowadziła 2:1. Kiedy w 53. minucie wynik podwyższył Kacper Maciaś, wydawało się, że mistrzowie Polski wygrają to starcie w regulaminowym czasie gry. Tymczasem miejscowi zdobyli szybko dwie bramki i po 60. minutach było 3:3. W dogrywce złote trafienie zanotował Roman Szturc. W parze, która miała szybko się zakończyć, nieoczekiwanie jest 2-2.

Comarch Cracovia przeszła dużą metamorfozę w porównaniu do wtorkowego starcia z Unią. Wtedy Pasy były tłem dla gości, a w środę zdominowały rywalizację na tafli. Po dwóch tercjach prowadzili 3:0, ostatecznie pewnie wygrali 4:1. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest 2-2.

W Nowym Targu Szarotki wypadły bardzo dobrze. W 6. minucie bramkę zdobył Bartłomiej Neupaeur i przez długi czas utrzymywał się wynik 1:0 dla Podhala. W 42. minucie kibiców ucieszył celnym strzałem Damian Kapica. Bardzo emocjonująca była końcówka. Gospodarze wygrali 3:2 i pokrzyżowali plany tyszanom, który już w środę mogli świętować awans do półfinału.

Odetchnęli kibice JKH. Drużyna z Jastrzębia-Zdroju, podobnie jak we wtorek, wygrała na lodowisku w Toruniu. Jedynego gola strzelił w 5. minucie Dominik Jarosz. Podopieczni Roberta Kalabera wyrównali rywalizację w serii na 2-2.

W sobotę, 9 marca odbędą się mecze numer pięć. Wszystkie spotkania ćwierćfinałowe są transmitowane na platformie polskihokej.tv.