6. Ćwierćfinał TAURON Hokej Ligi. Awans GieKSy, JKH i tyszan!

5 miesięcy temu | 12.03.2024, 21:13

We wtorek, 12 marca odbyła się szósta seria meczów ćwierćfinałowych TAURON Hokej Ligi. Do półfinału play-off awansowali GKS Katowice, JKH oraz tyszanie. W czwartek siódme decydujące spotkanie w parze Unia – Cracovia. Półfinały już w najbliższą niedzielę. Wszystkie spotkania będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

GKS Tychy po raz czwarty poradził sobie z Szarotkami. Tym razem tyszanie pewnie wygrali z ambitnie grającą drużyną z Nowego Targu. Dobre statystyki miał Radosław Galant. Rosły zawodnik zaliczył dublet oraz dorzucił asystę. Zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski pokonał gospodarzy 5:0 i wygrał serię 4-2.

W Sosnowcu w dobrej dyspozycji był Riley Lindgren, który już w pierwszej tercji zaliczył dublet. Komplet widzów cieszył się z trafień Kanadyjczyka, ale mistrzowie Polski odpowiadali bramkami. Joona Monto także dwukrotnie trafił do bramki, a w trzeciej tercji mistrzowie Polski zdecydowanie już dominowali. Katowiczanie wygrali 6:2, w serii 4-2 i awansowali do najlepszej czwórki ligi.

W Toruniu w ciągu pierwszych siedem minut kibice zobaczyli trzy gole. Dwa wpakowali miejscowi, a jednym odpowiedziała drużyna z Jastrzębia-Zdroju. Goście wyrównali w drugiej odsłonie. W dogrywce złote trafienie zaliczył Conor MacEachern. Podopieczni Roberta Kalabera wygrali czwarty mecz z rzędu, zwyciężyli w serii 4-2 i dostali się do najlepszej czwórki ligi.

Comarch Cracovia długo prowadziła z Unią 1:0 po bramce Adama Raski. Wyrównał dopiero w 56. minucie Ville Heikkinen. W dogrywce Sebastian Brynkus uradował kibiców Pasów. Sprawdziły się słowa trenera Cracovii Rudolfa Rohacka, który przekonywał, że dojdzie do siódmego spotkania. Decydujący mecz już w czwartek na lodowisku w Oświęcimiu.

Ćwierćfinał TAURON Hokej Ligi

Szósta seria meczów  - Wtorek, 12 marca

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:6 (2:2, 0:1, 0:3)

Lindgren 5, 20 – Marklund 10, Monto 11, Delmas 21, Monto 45, Olsson 50, Pasiut 59

Stan rywalizacji: 2-4 (awans GKS Katowice)

Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 po dogrywce (0:0, 1:0, 0:1, d. 1:0)