7. kolejka PHL. Kolejne zwycięstwo Unii, porażka GieKSy

1 rok temu | 25.09.2022, 20:59

Re-Plast Unia Oświęcim wygrała po raz piąty i jest wciąż niepokonana w tym sezonie. Nieoczekiwanie w Sanoku gospodarze wypunktowali GKS Katowice. W spotkaniu w Krakowie padło 11 goli.

Biało-Niebiescy nie dali szans drużynie z Torunia, wygrywając na wyjeździe 6:0. Dublet zaliczyli Krystian Dziubiński i Sebastian Kowalówka. Napastnik reprezentacji Polski plasuje się w czołówce klasyfikacji kanadyjskiej – w pięciu spotkaniach strzelił 5 goli i zaliczył 2 asysty. W spotkaniu ze Stalowymi Piernikami czyste konto zachował bramkarz Lindus Lundin.

Sanoczanie pokazali, że są świetnie przygotowani do rozgrywek, na własnej tafli pokonali mistrza Polski 4:1. Dwa gole padły pod koniec spotkania, kiedy goście z Katowic grali bez bramkarza. Czwartego gola dla Marmy Ciarko STS Sanok strzelił Kalle Valtola, który w poprzednim sezonie grał w GieKSie. Ślązacy doznali pierwszej porażki w tym sezonie.

Na lodowisku w Krakowie doszło do wymiany ciosów. Zanim minęło 30 minut kibice oglądali sześć goli i było 3:3. Comarch Cracovia dobrze rozegrała decydującą tercję, którą wygrała 4:1 a cały mecz 7:4. Hat tricka zaliczył Martin Kasperlik.

W Sosnowcu dominowali goście. Hokeiści Tauron Podhale Nowy Targ wygrali 3:0, a kluczowa była pierwsza tercja, w której Szarotki zdobyły dwie bramki.

We wtorek, 27 września odbędą się dwa zaległe spotkania 2. kolejki. Na lodowisku w Oświęcimiu lider i wicemistrz Polski zagra z obrońcą tytułu GKS Katowice, a w Sanoku miejscowa drużyna gościć będzie Cracovię. Mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.