Artyści kontra TVN24. Hokejowe emocje i szczytny cel

9 miesięcy temu | 17.09.2023, 11:55
Artyści kontra TVN24. Hokejowe emocje i szczytny cel


W sobotę, 16 września na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów komplet widzów obserwował charytatywny mecz Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Drużyną TVN24. Kibice oglądali widowiskowe gole, sporo zwrotów akcji oraz zabawne sceny. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie półrocznego Dominika.

Przed meczem odbyła się prezentacja drużyn hokejowych Polonii Bytom. W charytatywnym spotkaniu wystąpili m.in. jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusz Czerkawski, były bramkarz reprezentacji Polski Mariusz Kieca, aktorka Julka Wróblewska, aktor Bogdan Kalus, generał Roman Polko, utytułowany łyżwiarz figurowy Mariusz Siudek, legendarny panczenista Paweł Zygmunt, satyryk Adam Grzanka, tancerz Jan Kliment, radiowcy Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek oraz prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i zastępca prezydenta Adam Fras. Drużyna Artystów wystąpiła w specjalnych strojach imitujących fraki z okazji 20-lecia HRAP.

Wczoraj NHL, Dzisiaj Bytom

Dwadzieścia trzy lata temu wziął udział w meczu Gwiazd NHL. Wtedy w Toronto ponad 19 tysięcy kibiców oklaskiwało jego grę w barwach drużyny Świata. W sobotę zagrał w Bytomiu i znowu pokazał klasę. Mariusz Czerkawski śmigał po lodzie jak sprinter, pokazywał sztuczki hokejowe. W drugiej tercji strzelił trzy gole. – Obiecałem, że więcej już nie strzelę, bo rywale będą smutni – żartował Czerkawski. Bardzo dobrze radził sobie na tafli czeski tancerz Jan Kliment. W bojowym nastroju był... generał Roman Polko.

Fachowcy w boksie

O Hokejową Reprezentację Artystów Polskich dbali m.in., legendarny hokeista Wiesław Jobczyk (zdobywca trzech bramek w wygranym przez Polskę meczu ze Związkiem Radzieckim 6:4 podczas mistrzostw świata w 1976 roku) oraz Aron Chmielewski, jeden z najlepszych współczesnych hokeistów, czterokrotny mistrz Czech.


Kolejny mecz prezydenta

Po raz trzeci w spotkaniu Artystów i TVN24 zagrał prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – Hokej na lodzie to bardzo dynamiczna gra, a występ przy boku Mariusza Czerkawskiego to dla mnie ogromne wyróżnienie. Podobnie jak publiczność świetnie się dzisiaj bawiliśmy. Dziękuję bytomianom za tak liczne przybycie i wsparcie szczytnego celu – mówił prezydent. Po raz pierwszy w meczu HRAP-TVN24 wziął udział Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia, który w przeszłości dwukrotnie z Polonią Bytom zdobył mistrzostwo Polski oraz grał w reprezentacji juniorów razem z Czerkawskim. – Pamiętam, jak Adam Fras ciężko pracował na treningach. W sobotę też był bardzo zdyscyplinowany na lodzie – mówił były znakomity hokeista.


Pomoc dla półrocznego Dominika

Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie półrocznego Dominika, podopiecznego Fundacji Petralana, który cierpi na FEVR – witreoretinopatię wysiękową, która powoduje odwarstwienie siatkówki oka. W jego przypadku odwarstwienie wystąpiło zarówno w lewym, jak i prawym oku. Rodzina zebrała już pieniądze na operację w Stanach Zjednoczonych i obecnie potrzebuje pieniędzy na wizyty medyczne i rehabilitację.

W sobotę na tafli zagrał także Dawid Makowski, ojciec półrocznego Dominika. Makowski senior bardzo dobrze spisywał się na lodzie. W przeszłości grał w hokeja w młodzieżowej drużynie Polonii.


Zasługa ludzi dobrej woli

Bilety na mecz zostały wyprzedane już w piątek. – To zasługa ludzi dobrej woli, aktywności rodziców Dominika, którzy uruchomili sprzedaż w kilku punktach na terenie Bytomia. Równolegle wejściówki były sprzedawane w portalu KupBilet.pl. Wszystko wskazuje na to, że trzecia edycja meczu charytatywnego w Bytomiu była rekordowa. Fundacja Petralana tradycyjnie w tygodniu policzy zebrane środki i następnie przekaże pieniądze rodzicom wraz z symbolicznym czekiem – tłumaczy Bartłomiej Wnuk z Fundacji Petralana. – To cieszy, że tyle osób, w tym mnóstwo dzieciaków i młodzieży, przyszło na mecz i głośno nas dopingowało. Bardzo fajnie, że udało się nagłośnić akcję charytatywną – zaznaczał Czerkawski.


Maskotki dla dzieci

Specjalną atrakcję dla najmłodszych przygotował Paweł Kobyliński z firmy HH Poland, która w poprzednich edycjach organizowała zbiórki maskotek m.in. dla dzieci ze śląskich szpitali. Każdy dzieciak do ósmego roku życia, który przyszedł na mecz, otrzymał misia – Pawełka. Maskotki były również do kupienia podczas wydarzenia. Dochód z ich sprzedaży także zostanie przekazany na leczenie małego Dominika. Kibice mieli możliwość także zakupienia gadżetów w sklepiku Polskiego Hokeja. Z kolei Super Koks, maskotka Koksowni Bytom i Muzeum Koksownictwa pozował do zdjęć z dzieciakami.


Gospodarzami wydarzenia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów byli: Miasto Bytom i Województwo Śląskie; sponsorami Koksownia Bytom i Paweł Kobyliński, prezes HH Poland, a organizatorami Fundacja Petralana i Polonia Bytom.


Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Główny Reprezentacji Polski
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Sponsor TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Instytucje
Partnerzy Medialni