Cracovia pokonała mistrza Szwecji!

1 rok temu | 11.10.2022, 20:57

Comarch Cracovia w wielkim stylu pożegnała się z tegoroczną edycją Hokejowej Ligi Mistrzów. W ostatnim meczu grupowym Pasy wygrały z mistrzem Szwecji Färjestad Karlstad 4:3.

We wtorek, 11 października Pasy podejmowały na własnym lodowisku drużynę Färjestad Karlstad. Początek należał do utytułowanych gości, po pierwszej tercji było 2:1 dla Szwedów. Druga należała już do polskiej drużyny. Najpierw Martin Kasperlik wpakował krążek do bramki, a później Marek Racuk. Prowadzenia na 4:2 podwyższył Patrik Husak po dobrym podaniu Damiana Kapicy. Mistrz Szwecji rzucił się do ataku, próbował różnych rozwiązań, ale zdołał tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

- To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie, zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie. Wiedzieliśmy, że nie możemy grać otwartego hokeja, zabezpieczyliśmy środkową tercję, wykorzystaliśmy błędy, graliśmy bardzo odpowiedzialnie – cieszył się trener Rudolf Rohacek w rozmowie z reporterem Polsatu Sport.