Cracovia pokonała mistrzów Polski, w górniczych derbach lepsi jastrzębianie!

3 lata temu | 12.03.2021, 06:58

W czwartek zostały rozegrane dwa mecze półfinałowe Polskiej Hokej Ligi. GKS Tychy przegrał u siebie 2:5 z Comarch Cracovią. W Jastrzębiu doszło do dogrywki, w której gospodarze pokonali GKS Katowice.

Tyszanie, obrońcy tytułu mistrzowskiego, sezon zasadniczy zakończyli na pierwszym miejscu. Cracovia zajęła dopiero 6. pozycję, ale Pasy pokazały w ćwierćfinale z KH Energą Toruń, że dysponują bardzo mocnym składem.

Po pierwszej tercji w Tychach było 1:1. W 3. minucie bramkę dla Pasów strzelił Damian Kapica. Tyszanie, którzy grali w koszulkach, przygotowanych z okazji 50 urodzin klubu, wyrównali. Kolejne odsłony należały już jednak zdecydowanie do gości.

Jewgienij Sołowjow doprowadził do prowadzenia, Brytyjczyk Luke Ferrara wjechał pod bramkę tyszan, poradził sobie z obrońcami oraz bramkarzem i podwyższył rezultat na 3:1. Przed końcem drugiej tercji Christian Mroczkowski zmniejszył straty, ale Cracovia wciąż była rozpędzona.

W trzeciej tercji miejscowi obrońcy znowu dopuścili do sytuacji sam na sam z bramkarzem. Tym razem oko w oko z golkiperem znalazł się Darcy Murphy i bezlitośnie to wykorzystał. Swój drugi gol w czwartkowym spotkaniu strzelił jeszcze Damian Kapica. Dzisiaj spotkanie rewanżowe.

Półfinały play-off (gra się do czterech zwycięstw)

GKS Tychy – Comarch Cracovia 2:5 (1:1, 1:2, 0:2), stan rywalizacji 0-1

Wronka 13, Mroczkowski 38 – Kapica 3, Sołowjow 21, Ferrara 28, Murphy 42, Kapica 49

Terminarz kolejnych spotkań

12.03 (Tychy), godz 18:00, 15.03 (Kraków), godz. 19:00, 16.03 (Kraków), godz. 19:00. Ewentualnie: 19.03 (Tychy), 21.03 (Kraków), 23.03 (Tychy).

W Jastrzębiu w derbach Górnego Śląska zwyciężyli podopieczni Roberta Kalabera, ale mecz rozstrzygnął się w dogrywce.

W meczach z GKS Katowice bardzo dobrze prezentuje się Radosław Sawicki. Przed czwartkowym spotkaniem reprezentant Polski w sezonie zasadniczym w jastrzębsko-katowickich konfrontacjach strzelił cztery gole. W półfinałowym spotkaniu zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu, a w dogrywce przesądził o rezultacie meczu.

Wcześniej GieKSa ambitnie walczyła i doprowadziła do wyrównania. Znowu z dobrej strony pokazali się Grzegorz Pasiut i Bartosz Fraszko, którzy wpisali się na listę strzelców. W dodatkowym czasie gry lepsi byli jednak gospodarze.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 4:3 po dogrywce (0:0, 2:2, 1:1, 1:0 d), stan rywalizacji 1-0

Sawicki 25, Phillips 36, Rac 49, Sawicki 71 - Wajda 37, Pasiut 39, Fraszko 51

12.03 (Jastrzębie), godz 18:00, 15.03 (Katowice), godz. 18:00, 16.03 (Katowice), godz. 18:00. Ewentualnie: 19.03 (Jastrzębie), 21.03 (Katowice), 23.03 (Jastrzębie)

Partnerem fazy play-off hokejowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 jest Województwo Śląskie.

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale spotkania półfinałowe fazy play-off kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv