Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
Polski Hokej | Oficjalny serwis
home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Na żywo emoji_events Rozgrywki tag

Social Media

Dwa turnieje Hokejowych Mistrzostw Świata w Polsce

1 miesiąc temu | 27.05.2022, 12:27
Dwa turnieje Hokejowych Mistrzostw Świata w Polsce

W fińskim Tampere trwa Kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie. IIHF podjął decyzję, że w Polsce odbędą się dwa turnieje mistrzowskie – Mistrzostwa Świata Juniorów U20 Dywizji IB i MŚ Juniorek U18 IB. Podjęto również inne ważne decyzje.


Zdecydowano o przesunięciach w poszczególnych dywizjach. Dzięki temu Kadry Narodowe U18 i U20 utrzymają się w Dywizji IB.

W grudniu 2021 roku w Tallinie Kadra Narodowa U20 w MŚ Dywizji IB zajęła ostatnie 6. miejsce, a w kwietniu 2022 roku reprezentacja U18 Juniorów w MŚ Dywizji IB w Asiago również uplasowała się na 6. pozycji. W Tampere w czasie Kongresu IIHF podjęto decyzje o przesunięciach w MŚ Elity w związku z wykluczeniem Rosji i Białorusi. To spowodowało, że w poszczególnych Dywizjach nie dojdzie do spadków.

Mistrzostwa w Bytomiu i Katowicach

IIHF wybrał organizatorów turniejów Mistrzostw Świata. W dniach 11-17 grudnia tego roku na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu odbędą się Mistrzostwa Świata Dywizji IB U20. Reprezentacja Polski Juniorów zmierzy się z Japonią, Ukrainą, Estonią, Włochami i Koreą Południową.

W Polsce będą także organizowane w styczniu 2023 roku MŚ Dywizji IB U18 juniorek. Ten turniej kibice zobaczą w dniach 9-15 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach. Warunkiem jest jednak utrzymanie się w tej dywizji polskiej drużyny, która w tym roku grać będzie w MŚ we wrześniu w austriackim Radenthein.

Nottingham i Suwon

W Tampere wybrano również gospodarzy MŚ seniorów Dywizji IA oraz seniorek Dywizji IB. Podopieczni Roberta Kalabera zagrają w Nottingham (29.04.-5.05), a ich rywalami poza Wielką Brytanią będą Włochy, Korea Południowa, Litwa i Rumunia. Drużyna prowadzona przez Zbigniewa Wróbla zagra w południowokoreańskim mieście Suwon (17-23.04) z Wielką Brytanią, Koreą Południową, Włochami, Kazachstanem i Słowenią.

Z kolei MŚ Juniorów U18 odbędą się w Słowenii. O organizację tego turnieju aplikował Sosnowiec. W pierwszej turze głosowania Bled i Sosnowiec otrzymały po 36 procent głosów. W drugiej więcej głosów zyskał słoweński Bled.

W Tampere w Kongresie udział biorą Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Marta Zawadzka, członek zarządu IIHF, wiceprezes PZHL i prezes Polskiej Hokej Ligi oraz Adam Fras, wiceprezes PZHL.


Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Główny
Partner Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji IB
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji 1B
Partnerzy Medialni
Instytucje