Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
Polski Hokej | Oficjalny serwis
home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Na żywo emoji_events Rozgrywki tag

Social Media

Reprezentacja Polski

EIHC Christmas Cup: Biało-Czerwoni pokonali Węgrów

5 miesięcy temu | 17.12.2021, 21:30
EIHC Christmas Cup: Biało-Czerwoni pokonali Węgrów

W drugim dniu turnieju EIHC Christmas Cup Polacy wygrali z reprezentacją Węgier 3:2. Bramki dla naszej reprezentacji zdobyli bracia Radosław i Łukasz Nalewajka oraz Radosław Sawicki. W sobotę na lodowisku w Bytomiu na zakończenie turnieju kadrowicze zmierzą się z Ukrainą.

Mecz rozpocznie się o godz. 17:30 i będzie transmitowany w TVP Sport. 

Dwa gole braci

W piątek na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów było znowu ciekawie i emocjonująco. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:0, a gola strzelił Łukasz Nalewajka. Kamienieu uderzył na bramkę, a Łukasz Nalewajka zmienił lot krążka i zdobył debiutanckiego gola w reprezentacji. - To piękne uczucie grać dla reprezentacji i zdobyć bramkę – mówił strzelec.

Na początku drugiej odsłony nasi kadrowicze podwyższyli wynik spotkania. Kamil Górny huknął z dystansu, Radosław Sawicki dotknął krążka i guma zatrzepotała w siatce. Trzeciego gola strzelił Radosław Nalewajka. Węgrzy jednak nie poddawali się. Dwie bramki zdobył Martin Sagi. Po końcowej syrenie kibice głośno dziękowali kadrowiczom za dobry mecz. Na bytomskim lodowisku głośno także odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Udany rewanż

Nasza reprezentacja udanie zrewanżowała się za porażkę z grudnia, kiedy w meczu kontrolnym przegrała z Madziarami 2:3. W drugim rozgrywanym spotkaniu w piątek Francja pokonała Ukrainę 2:1. Dzień wcześniej, w czwartek na inaugurację EIHC Christmas Cup reprezentacja Polski po zaciętym boju przegrała minimalnie z Francją 2:3, a Węgrzy pokonali Ukrainę 2:1.

W sobotę na zakończenie turnieju Biało-Czerwoni zmierzą się z Ukrainą. Mecz rozpocznie się o godz. 17:30 i będzie transmitowany w TVP Sport. Wcześniej o godz. 14:00 Francja zmierzy się z Węgrami. To spotkanie będzie transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

Polska – Węgry 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Ł. Nalewajka 15, Sawicki 27, R. Nalewajka 33 – Sagi 38,54

Polska: Lewartowski- Ciura, Górny; Sawicki, Paś, Łyszczarczyk - Kamienieu, Kostek; Bukowski, Tyczyński, Ł. Nalewajka - Zieliński, Jaworski; Brynkus, Jarosz, R. Nalewajka - Krawczyk, Horzelski, Słowakiewicz, Jaśkiewicz. Trener: Robert Kalaber

Węgry: Adorjan - Garat, Fejes; Sagi, Sarpatki, Vincze – Kiss, Bukor; Vertes, Horvath, Szabo – Toth, Vokla; Revesz, Kreisz, Toth – Falus, Csaszar; Madacsi, Paterka, Szabad. Trener: Sean Simpson

Wyniki i Terminarz EIHC Christmas Cup- LINK 

Czwartek, 16 grudnia

Węgry – Ukraina 2:1 po dogrywce

Polska – Francja 2:3

Piątek, 17 grudnia

Francja – Ukraina 2:1

Polska – Węgry 3:2

Sobota, 18 grudnia

Węgry – Francja, godz. 14:00 – transmisja pod linkiem

Polska – Ukraina, godz. 17:30 - TVP Sport

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Główny
Partner Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji IB
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji 1B
Partnerzy Medialni
Instytucje