GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim: Unia zdemolowała katowiczan

3 lata temu | 24.02.2021, 21:05

Nie tak wyobrażali sobie katowiczanie początek play-offów Polskiej Hokej Ligi. Po bezbarwnym meczu GKS przegrał z Re-Plast Unią Oświęcim 0:8.

Nawet jeśli nie było niespodzianką to, że spotkanie wygrali goście z Oświęcimia, to rozmiary porażki już tak. Pierwsze minuty nie zapowiadały takiego wyniku. GKS dość solidnie prezentował się w defensywie próbując konstruować akcje bramkowe. Unia natomiast chciała jak najszybciej otworzyć wynik, aby odebrać katowiczanom chęci do gry. To udało się już w 8 minucie po strzale Orekhina. Na drugą bramkę przyjezdni czekali do 20 minuty, kiedy do siatki trafił Ryan Glenn. Po 1 tercji było 0:2. W drugiej Unia dołożyła dwie kolejne bramki, a autorami byli Teddy Da Costa oraz Gilbert Brule. 3 tercja to już całkowita dominacja przyjezdnych. Łupem bramkowym podzielili się: Semen Garshin, Eliezer Sherbatov, Alexei Trandin oraz Gregor Koblar.

Katowiczanie okazję do rewanżu będą mieli już w czwartek.

Ćwierćfinał play-off

Pierwszy mecz (gra się do czterech zwycięstw)

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 0:8 (0:2, 0:2, 0:4)

stan rywalizacji: 0-1

Orekhin 8, Glenn 20, Da Costa 22, Brule 39, Garshin 42, Sherbatov 52, Trandin 53, Koblar 60

Terminarz kolejnych spotkań

25.02, godz. 18:00 (Katowice), 28.02 (Oświęcim), 1.03 (Oświęcim), ewentualnie 4.03 (Katowice), 6.03 (Oświęcim), 8.03 (Katowice).

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale wszystkie spotkania ćwierćfinałowe fazy play-off kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv