Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
Polski Hokej | Oficjalny serwis
home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Na żywo emoji_events Rozgrywki tag

Social Media

GKS Katowice zagra w Lidze Mistrzów na Lodowisku Jantor

2 tygodnie temu | 09.06.2022, 18:01
GKS Katowice zagra w Lidze Mistrzów na Lodowisku Jantor

We wrześniu GieKSa zadebiutuje w Hokejowej Lidze Mistrzów. Mistrz Polski swoje mecze będzie rozgrywał na lodowisku Jantor w Katowicach.

W Polskiej Hokej Lidze katowiczanie grają na lodowisku Satelita w Małej hali Spodka, ale obiekt nie spełnia wymogów CHL. Klub oraz Miasto Katowice podjęły starania, aby spotkania Hokejowej Ligi Mistrzów odbywały się w dużej hali Spodka, ale Katowice zostały współgospodarzem Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn i niemożliwe było pogodzenie organizacji tych dwóch imprez. Katowiczanie grać będą za to na Lodowisku Jantor, na którym w tym roku odbyły się Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB, w których Biało-Czerwone zajęły 2. miejsce.

Mistrz Polski GKS Katowice znalazł się w grupie D, w której zmierzy się ze szwedzkim Rogle Angelholm (zwycięzcą Hokejowej Ligi Mistrzów minionego sezonu). Spotkanie na Jantorze odbędzie się 1 września. Następnie 3 września rywalem polskiej drużyny będzie szwajcarski zespół ZSC Lions Zurich (w przeszłości drużynę trenował Henryk Gruth). Trzecim przeciwnikiem będzie węgierski Fehervar AV19, a mecz odbędzie się 4 października.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Główny
Partner Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji IB
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji 1B
Partnerzy Medialni
Instytucje