GKS Tychy – Ciarko STS Sanok: Beniaminek postawił się mistrzowi

3 lata temu | 24.02.2021, 20:16

Dzisiaj GKS Tychy znowu pokonał Ciarko STS Sanok, ale tym razem obrońca tytułu musiał włożyć więcej wysiłku w zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Kolejne starcie w sobotę w Sanoku.

W pierwszej tercji miejscowi przeważali, ale tylko raz trafili do siatki, krążek wpadł po uderzeniu Michaela Cichego. Podobnie jak wczoraj znowu dobrze spisywał się bramkarz Patrik Spesny. Początek kolejnej odsłony należał do braci. Alexander Szczechura wyłożył krążek, a jego brat Paul zdobył bramkę.

W drugiej tercji sanoczanie wykorzystali grę w przewadze i zdobyli pierwszego gola w tej konfrontacji. Elo Eetu pokonał Johna Murray'a. We wtorek trener Krzysztof Majkowski postawił w bramce na Ondreja Raskę, który świetnie się spisał, bo zakończył spotkanie z czystym kontem. Dzisiaj szkoleniowiec GKS dał odpocząć reprezentantowi Polski, a postawił na innego kadrowicza, Johna Murray'a. "Jasiu Murarz" tylko raz skapitulował, mając 96 procentową skuteczność obronionych strzałów.

W trzeciej tercji po uderzeniu Cichego krążek odbił się i wpadł obok wściekłego bramkarz beniaminka. MVP spotkania został Cichy, ale świetnie spisywał się także wspomniany już wcześniej Paul Szczechura, który poza bramką dwukrotnie asystował. W rywalizacji do czterech zwycięstw tyszanie prowadzą 2-0.

Ćwierćfinał play-off

Drugi mecz (gra się do czterech zwycięstw)

GKS Tychy – Ciarko STS Sanok 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

stan rywalizacji: 2-0

Cichy 10, P. Szczechura 24, Cichy 53 – Elo 34

Terminarz kolejnych spotkań

27.02, godz. 18:00 (Sanok), 28.02, godz. 18:00 (Sanok), ewentualnie 3.03 (Tychy), 5.03 (Sanok), 7.03 (Tychy).

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale wszystkie spotkania ćwierćfinałowe fazy play-off kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv