GKS Tychy pierwszym półfinalistą, w pozostałych parach walka trwa

3 lata temu | 01.03.2021, 07:43

Mistrzowie Polski wygrali wszystkie cztery mecze z Ciarko STS Sanok, ale beniaminek pokazał się z dobrej strony. W pozostałych parach trwa bardzo zacięta walka o awans. W niedzielę w Nowym Targu i w Krakowie doszło do dogrywki.

Przed pierwszym spotkaniem GKS Tychy z Ciarko STS Sanok, prezes tyskiego klubu Krzysztof Woźniak przewidywał, że śląska drużyna zakończy rywalizację po czterech spotkaniach. Tak się stało, ale batalia zwycięzcy sezonu zasadniczego z beniaminkiem była zacięta. Zwłaszcza sobotni mecz był na styku, wtedy doświadczeni tyszanie wygrali W niedzielę przewaga Ślązaków była większa a bohaterem drużyny był Jean Dupuy. Twardo grający hokeista dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Ćwierćfinały play-off (gra się do czterech zwycięstw)

Ciarko STS Sanok – GKS Tychy 1:4 (0:0, 0:3, 1:1), stan rywalizacji 0-4

Elo 42 - Dupuy 27, 30, Mroczkowski 34, Jeziorski 60

Drugi zespół sezonu regularnego, JKH GKS Jastrzębie też, jak na razie, jest niepokonany w fazie play-off. W niedzielę drużyna prowadzona przez selekcjonera kadry narodowej Roberta Kalabera pokonała TAURON Podhale Nowy Targ, ale w dogrywce. Ślązacy prowadzili 3:1, w trzeciej tercji Szarotki grały jednak szybciej, skuteczniej i doprowadziły do remisu. W doliczonym czasie gry decydujące trafienie zaliczył Roman Rac, który w tym sezonie zdobył już kilka ważnych bramek dla jastrzębskiej ekipy. Ślązacy prowadzą w serii 3-0 i w poniedziałek mogą awansować do najlepszej czwórki.

TAURON Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 3:4 po dogrywce (1:2, 0:1, 2:0, 0:1 d.), stan rywalizacji 0-3

Babincew 16, Svec 48, Bryniczka 51 – Urbanowicz 19, Phillips 20, Sevcenko 27, Rac 64

Terminarz

1.03, godz. 18:00 (Nowy Targ), ewentualnie 4.03 (Jastrzębie), 6.03 (Nowy Targ), 8.03 (Jastrzębie)

Oczekuj nieoczekiwanego – tak można reklamować rywalizację pomiędzy Re-Plast Unią Oświęcim a GKS Katowice. W pierwszym spotkaniu biało-niebiescy zwyciężyli aż 8:0, w rewanżu było 5:0 dla GieKSy. Niedzielne starcie wyglądało już całkiem inaczej, znowu w dobrej formie był Bartosz Fraszko, który w spotkaniu numer dwa zaliczył hattricka. Lepiej spisywali się jednak miejscowi i Unia zasłużenie wygrała 4:2. W tej serii drużyna z Oświęcimia prowadzi 2-1.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 4:2 (0:1, 2:0, 2:1), stan rywalizacji 2-1

Szerbatow 26, Brule 32, Oriechin 47, Garszyn 58 – Stiepanow 5, Fraszko 47

Terminarz kolejnych spotkań

1.03 (Oświęcim), godz. 18:00, 4.03 (Katowice), ewentualnie 6.03 (Oświęcim), 8.03 (Katowice).

Wiele dzieje się w meczach pomiędzy Comarch Cracovią a KH Energą Toruń. W niedzielę po trzech tercjach było 1:1, bramkę dla gospodarzy znowu zdobył Emil Oksanen, który niedawno dołączył do drużyny i w ćwierćfinale jest jednym z czołowych graczy Pasów. W dogrywce po zaledwie 74 sekundach miejscowi strzelili decydującego gola. Krakowianom do awansu do półfinału wystarczy już tylko jedno zwycięstwo.

Comarch Cracovia – KH Energa Toruń 2:1 po dogrywce (0:1, 0:0, 1:0, 1:0 d), Stan rywalizacji 3-1

Oksanen 51,Kostromitin 62 - Nowożyłow 11

3.03 (Toruń), ewentualnie 5.03 (Kraków), 7.03 (Toruń)

Partnerem fazy play-off hokejowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 jest Województwo Śląskie.

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale wszystkie spotkania ćwierćfinałowe fazy play-off kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv