home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Live event Kalendarz tag

Social Media

6 miesięcy temu

GKS Tychy z brązowym medalem, Comarch Cracovia pokonała jastrzębian

We wtorek tyszanie po raz trzeci z rzędu pokonali GKS Katowice i zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Comarch Cracovia zagrała bardzo dobrze w finałowym meczu numer trzy.

Drużyna Krzysztofa Majkowskiego w rywalizacji o trzecie miejsce nie dała szans rywalowi z pobliskich Katowic. Tyszanie wygrali wszystkie trzy spotkania, we wtorek pokonując GieKSę na wyjeździe 4:1. Bardzo dobrze w „Satelicie” prezentował się Paul Szczechura, były gracz klubów NHL zdobył dwa gole. - Sezon kończymy zwycięstwem i zdobyciem brązowego medalu, ale liczyliśmy na inne stopnie podium. Niestety skończyliśmy na najniższym. Nasze oczekiwania były zdecydowanie inne. Na pewno po porażce z Cracovią nie obawialiśmy się o formę fizyczną, tylko o strefę mentalną. Zawodnicy pokazali jednak profesjonalizm, zaangażowanie i w trzech spotkaniach rozstrzygnęliśmy serię – mówił Krzysztof Majkowski, szkoleniowiec GKS Tychy na oficjalnej stronie klubu.

Mecz o 3. miejsce (do trzech zwycięstw)

GKS Katowice – GKS Tychy 1:4 (0:1, 1:1, 0:2), stan rywalizacji 0-3, GKS Tychy z brązowym medalem

Rothla 24 – P. Szczechura 4, 28, Brycen 46, Komorski 60

W walce o złoto toczy się bardzo zacięta i emocjonująca rywalizacja. W Jastrzębiu-Zdroju dwa mecze wygrali gospodarze, ale wczoraj na lodowisku w Krakowie górą była Comarch Cracovia. Znakomicie spisywał się duet Damian Kapica – Jewgienij Sołowjow. Rosjanin strzelił dwa gole, a reprezentant Polski zaliczył dwie asysty. - Jewgienij ma zmysł do zdobywania bramek, ułatwia mi to grę. We wtorek zagraliśmy super w obronie, stwarzaliśmy też dużo sytuacji. Zrehabilitowaliśmy się trochę za spotkania w Jastrzębiu -mówił w TVP Sport Damian Kapica. Trener Rudolf Rohacek chwalił swoich graczy i zaznaczał, że w środę czeka ich kolejna bardzo ciężka batalia. Dzisiejszy mecz w Krakowie rozpoczyna się o godz. 16:00.

Finał play-off (gra się do czterech zwycięstw)

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), stan rywalizacji 1-2

Sołowjow 32, 46

Terminarz kolejnych spotkań: 

Finał #4 (Kraków):  środa, 31 marca, godz. 16:00, CRACOVIA - JKH

Finał #5 (Jastrzębie):  sobota, 3 kwietnia, godz. 14:30, JKH - CRACOVIA

Ewentualnie:

Finał #6 (Kraków):  wtorek, 6 kwietnia, godz. 17:30, CRACOVIA - JKH

Finał #7 (Jastrzębie):  piątek, 9 kwietnia, 18:15, JKH – CRACOVIA

Mecze finałowe są transmitowane w TVP Sport.

Partnerem fazy play-off hokejowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 jest Województwo Śląskie.

Udostępnij