Hokejowa Liga Mistrzów. Mistrz Czech lepszy od Unii

16 godzin temu | 16.10.2024, 19:39

W środę, 16 października, Re-Plast Unia Oświęcim rozegrała ostatni mecz rozgrywek grupowych Champions Hockey League. Rywalem biało-niebieskich był mistrz Czech HC Ocelari Trinec. W Werk Arenie gospodarze wygrali 7:3. Mistrz Polski nie awansował dfo fazy grupowej elitarnych rozgrywek, ale wypadł w CHL naprawdę dobrze.

Przed tym starciem Unia plasowała się w tabeli na 16 miejscu, które gwarantowało awans do fazy pucharowej. Czesi od pierwszych minut atakowali i po pierwszej tercji było 5:1. Później polska drużyna grała już lepiej, ale rywal był zbyt silny. Unia w tabeli spadła na 18. miejsce i odpadła z Hokejowej Ligi Mistrzów.

Oświęcimianie zakończyli rozgrywki z dorobkiem ośmiu punktów. Debiutant w elitarnych rozgrywkach najpierw przegrał po dogrywce 3:4 z fińskim Ilves Tampere, następnie 1:4 z aktualnym mistrzem Niemiec Eisbaren Berlin oraz po dogrywce z austriackim RB Salzburg 2:3. Następnie po kapitalnym spotkaniu podopieczni Nika Zupancicia pokonali na wyjeździe KAC Klagenfurt 5:4, chociaż przegrywali 1:4, a w poprzednim tygodniu znowu po bardzo dobrym meczu byli lepsi od Straubing Tigers 4:1.