JKH GKS Jastrzębie – Tauron Podhale Nowy Targ: trudna przeprawa jastrzębian

3 lata temu | 24.02.2021, 21:06

W spotkaniu zespołów, które w rundzie zasadniczej zajęły odpowiednio 2. I 7 miejsce wydawało się, że faworyt jest oczywisty. Pierwsze spotkanie pokazało jednak, że dla JKH GKS Jastrzębie ćwierćfinał fazy play-off nie będzie spacerkiem.

Drużyna Tauronu Podhale Nowy Targ przyjechała do Jastrz ębia mocno zdeterminowana by pokazać, że choć w rundzie zasadniczej zajęli 7. miejsce, to są drużyną, która może powalczyć nawet o medale. I tak też z przebiegu spotkania było. JKH GKS Jastrzębie choć próbowało zdominować rywala, to ten dzielnie się bronił i od czasu do czasu próbował ugryźć przeciwnika. Nie zmieniło tego nawet dość szybkie objęcie prowadzenia przez gospodarzy po strzale Dominika Pasia w 8 minucie.

Zawodnicy z Nowego Targu byli jeszcze bardziej zdeterminowani by pokazać, że są drużyną, która jest w stanie postawić się każdemu. W tym przypadku jednak wystarczyła zwykła, wyrachowana gra gospodarzy, aby finalnie zjeżdżać z tafli ze zwycięstwem. Przypieczętował je gol Kamila Wałęgi w 47 minucie spotkania, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0. Okazja do rewanżu dla Tauronu Podhale Nowy Targ już w czwartek.

Ćwierćfinał play-off

Pierwszy mecz (gra się do czterech zwycięstw)

JKH GKS Jastrzębie – Tauron Podhale Nowy Targ 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

stan rywalizacji: 1-0

Paś 8, Wałęga 47

Terminarz kolejnych spotkań

25.02, godz. 18:00 (Jastrzębie), 28.02, godz 18:00 (Nowy Targ), 1.03, godz. 18:00 (Nowy Targ), ewentualnie 4.03 (Jastrzębie), 6.03 (Nowy Targ), 8.03 (Jastrzębie)

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale wszystkie spotkania ćwierćfinałowe fazy play-off kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv