home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Live event Kalendarz tag

Social Media

7 miesięcy temu

JKH GKS Jastrzębie w półfinale, wygrana GieKSy

Przed spotkaniem w Nowym Targu trener Andriej Gusow zaznaczał, że jego zawodnicy nie chcą jeszcze kończyć sezonu. Jastrzębianie jednak, podobnie jak GKS Tychy, zakończyli rywalizację w ćwierćfinale po czterech meczach. W Oświęcimiu GieKSa wygrała i znowu błyszczał Bartosz Fraszko.

Przed poniedziałkowym meczem szkoleniowiec Podhala na konferencji online rozmawiał z dziennikarzami. - Bardzo dobrze rozpracowaliśmy zespół z Jastrzębia. Wiemy, jak grają w przewadze, a jak w osłabieniu. Wiemy o nich wszystko, ale to mocna drużyna, wygrali w tym sezonie Superpuchar, Puchar Polski i z nami wysoko prowadzą. Dzisiaj czwarty mecz, ale moi zawodnicy nie chcą iść na urlop – mówił Andriej Gusow. Pierwsza tercja poniedziałkowego meczu zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy, ale później bramki zdobywali już tylko podopieczni Roberta Kalabera. Ślązacy strzelili dwa gole a po końcowej syrenie cieszyli się z awansu do półfinału.

Ćwierćfinały play-off (gra się do czterech zwycięstw)

TAURON Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 1:2 (1:0, 0:1, 0:1), stan rywalizacji 0-4 - awans JKH GKS Jastrzębie

Bryniczka 11 – Kasperlik 39, Rac 47

W Oświęcimiu po dwóch tercjach najbardziej zadowoleni byli bramkarze. Clarke Saunders i Juraj Simboch spisywali się bardzo dobrze, w tym okresie gry ani razu nie wyciągali krążka z bramki. Na początku trzeciej tercji Bartosz Fraszko z bliska zdobył gola. Dla katowickiego napastnika ten sezon jest bardzo udany. W sezonie zasadniczym strzelał gole i często asystował. W fazie play-off jest obecnie najlepszym strzelcem. W poniedziałkowym meczu strzelił swojego szóstego gola w ćwierćfinale. Pod koniec jeszcze do pustej bramki krążek wpakował Andriej Stiepanow. GieKSa wygrała 2:0 i wyrównała stan rywalizacji na 2-2.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2), stan rywalizacji 2-2

Terminarz kolejnych spotkań

4.03, godz 18:00 (Katowice), 6.03, godz. 18:00 (Oświęcim), ewentualnie 8.03, godz 18:00 (Katowice).

Partnerem fazy play-off hokejowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 jest Województwo Śląskie.

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale wszystkie spotkania ćwierćfinałowe fazy play-off kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv

Udostępnij