Kadra powalczy o powrót do elity w Rumunii. W Polsce dwa turnieje

4 tygodnie temu | 24.05.2024, 13:47
Kadra powalczy o powrót do elity w Rumunii. W Polsce dwa turnieje


W przyszłym roku Mistrzostwa Świata Dywizji IA odbędą się w rumuńskiej miejscowości Sfântu Gheorghe. W dniach 27 kwietnia – 3 maja na zapleczu elity Polacy powalczą z Wielką Brytanią, Włochami, Rumunią, Japonią i Ukrainą. W Polsce odbędą się dwa turnieje mistrzowskie – w Bytomiu MŚ Seniorek Dywizji IIA, a w Katowicach-Janowie MŚ Juniorek U18 Dywizji IB.

Biało-Czerwoni mają za sobą mistrzostwa świata elity. W Ostrawie nasza drużyna wywalczyła punkt, który zdobyła po porażce w dogrywce z Łotwą. Polacy zebrali dobre recenzje, bo w meczach z wyżej notowanymi rywalami byli nieustępliwi, walczyli z sercem, determinacją i pokazali sporo dobrego hokeja. 


Walka o powrót

W piątek, 24 maja w Pradze podczas Kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie wybrano gospodarzy turnieju mistrzowskiego kolejnego sezonu. Mistrzostwa Świata Dywizji IA Seniorów odbędą się w Rumunii. W dniach 27 kwietnia – 3 maja w Sfântu Gheorghe na zapleczu elity Polacy powalczą z Wielką Brytanią, Włochami, Rumunią, Japonią i Ukrainą.

Dwa turnieje w Polsce

W Polsce odbędą się dwa turnieje mistrzowskie. W przyszłym roku na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów zostaną zorganizowane Mistrzostwa Świata Dywizji IIA Seniorek. W dniach 7-13 kwietnia Polki powalczą z Hiszpanią, Meksykiem, Chińskim Tajpej, Islandią oraz Koreą Północną. Z kolei na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorek U18 Dywizji IB. W dniach 7-13 stycznia rywalkami Biało-Czerwonych będą Dania, Hiszpania, Australia, Korea Południowa i Chiny.


Kadra Narodowa Juniorów U20 zagra w MŚ Dywizji IB w Tallinie w Estonii. Turniej odbędzie się w dniach 11-17 stycznia, a Juniorzy U18 będą walczyć w MŚ Dywizji IB w litewskim Kownie w dniach 13-19 kwietnia.


W Kongresie IIHF w Pradze, który trwa od 23 do 25 maja, uczestniczą przedstawiciele PZHL: prezes Związku Mirosław Minkina, wiceprezes Adam Fras oraz Marta Zawadzka, członek IIHF, wiceprezes PZHL. W stolicy Czech Marta Zawadzka pełni także funkcję chairperson, czyli przewodniczącej komitetu organizacyjnego z ramienia IIHF MŚ elity w Pradze. Jest pierwszą kobietą w historii, która sprawuje taką funkcję podczas MŚ elity.


Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Główny Reprezentacji Polski
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Sponsor TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Instytucje
Partnerzy Medialni