KH Energa Toruń – Comarch Cracovia: Popis bramkarzy i wygrana Pasów

3 lata temu | 24.02.2021, 20:44

To było kolejne bardzo wyrównane starcie, ale pod koniec spotkania goście włączyli szósty bieg, strzelili dwa gole i wygrali 2:0. W sobotę obie drużyny zmierzą się w Krakowie.

Przed spotkaniem podczas rozgrzewki ucierpiał Stepan Csamango. Czeskiemu hokeiście nałożono kilka szwów, ale wyszedł na lód i grał od pierwszych minut.

To było kolejne bardzo wyrównane starcie. W pierwszej i drugiej tercji zawodnicy często atakowali, uderzali, ale bramkarze nie dali się zaskoczyć. W drugiej tercji znakomitą sytuację miał między innym Darcy Murphy, ale minimalni chybił. Znowu na duże brawa zasłużyli bramkarze obu teamów, czyli w ekipie toruńskiej Anton Svensson a w zespole gości Dienis Pieriewozczikow. Obaj zostali wybrani MVP meczu. Na tafli toczyła się ostra walka, ale fair. Dlatego też bardzo mało było wykluczeń.

Pierwszy gol padł dopiero w 53 minucie. Gracz Cracovii Dmitri Kostromitin uderzył spod niebieskiej linii, bramkarz z Torunia był zasłonięty a krążka dotknął jeszcze Taavi Tiala. W 56. minucie Richard Nejezchleb był w sytuacji sam na sam, źle trafił krążek, ale poprawka była wyborna, przerzucił gumę nad Svenssonem.

Drugi mecz (gra się do czterech zwycięstw)

KH Energa Toruń - Comarch Cracovia 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) Stan rywalizacji 1-1

Tiala 53, Nejezchleb 56

Terminarz kolejnych spotkań

27.02, godz. 18:30 (Kraków), 28.02, godz. 18:30 (Kraków), ew. 3.03 (Toruń), 5.03 (Kraków), 7.03 (Toruń)

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale wszystkie spotkania ćwierćfinałowe fazy play-off kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv