Krystian Dziubiński nominowany w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca

6 miesięcy temu | 23.11.2023, 16:03
Krystian Dziubiński nominowany w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca

Krystian Dziubiński został nominowany w 89. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2023 roku. Wiosną tego roku w Mistrzostwach Świata Dywizji IA Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce i awansowali do Elity. Najlepszym napastnikiem turnieju był Krystian Dziubiński, który strzelił 6 goli i zaliczył 5 asyst.

- To dla mnie ogromne wyróżnienie. Reprezentuję polski hokej i liczę na głosy kibiców. Mam nadzieję, że coraz więcej polskich kibiców będzie interesowało się tą piękną dyscypliną, jaką jest hokej na lodzie – zaznacza Krystian Dziubiński, kapitan Biało-Czerwonych, który tak oceniał świetny w wykonaniu Polaków turniej w Nottingham.

Głosowanie na Najlepszego Sportowca pod linkiem - https://plebiscyt.przegladsportowy.pl/

- Dwa, trzy lata temu podaliśmy sobie ręce i zaczęliśmy budować zespół, doszło kilku zawodników i konkurencja była duża. W Nottingham oddałem całe serce drużynie i to się zwróciło, ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie super kolektyw. Wszyscy w zespole jesteśmy równi, nie ma pazerności, zazdrości. Musimy oczywiście pochwalić kibiców, którzy w Anglii niesamowicie nas wspierali – mówił Dziubiński, który przygotowuje się z Kadrą Narodową do Mistrzostwach Świata Elity, które odbędą się w maju w Czechach.

W grudniu reprezentacja Polski zagra w turnieju w Klagenfurcie. W czwartek, 14 grudnia Biało-Czerwoni zmierzą się z Włochami. Następnie dzień później, 15 grudnia w finale lub w spotkaniu o trzecie miejsce z drużyną z pary Austria – Węgry. Selekcjoner Robert Kalaber powołał na turniej mocną kadrę, w której znalazł się poza Krystianem Dziubińskim m.in. John Murray i Patryk Wronka.


Więcej: LINK

Głosujemy:  https://plebiscyt.przegladsportowy.pl/

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Główny Reprezentacji Polski
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Sponsor TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Instytucje
Partnerzy Medialni