Krystian Dziubiński nominowany w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca

1 tydzień temu | 23.11.2023, 16:03
Krystian Dziubiński nominowany w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca

Krystian Dziubiński został nominowany w 89. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2023 roku. Wiosną tego roku w Mistrzostwach Świata Dywizji IA Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce i awansowali do Elity. Najlepszym napastnikiem turnieju był Krystian Dziubiński, który strzelił 6 goli i zaliczył 5 asyst.

- To dla mnie ogromne wyróżnienie. Reprezentuję polski hokej i liczę na głosy kibiców. Mam nadzieję, że coraz więcej polskich kibiców będzie interesowało się tą piękną dyscypliną, jaką jest hokej na lodzie – zaznacza Krystian Dziubiński, kapitan Biało-Czerwonych, który tak oceniał świetny w wykonaniu Polaków turniej w Nottingham.

Głosowanie na Najlepszego Sportowca pod linkiem - https://plebiscyt.przegladsportowy.pl/

- Dwa, trzy lata temu podaliśmy sobie ręce i zaczęliśmy budować zespół, doszło kilku zawodników i konkurencja była duża. W Nottingham oddałem całe serce drużynie i to się zwróciło, ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie super kolektyw. Wszyscy w zespole jesteśmy równi, nie ma pazerności, zazdrości. Musimy oczywiście pochwalić kibiców, którzy w Anglii niesamowicie nas wspierali – mówił Dziubiński, który przygotowuje się z Kadrą Narodową do Mistrzostwach Świata Elity, które odbędą się w maju w Czechach.

W grudniu reprezentacja Polski zagra w turnieju w Klagenfurcie. W czwartek, 14 grudnia Biało-Czerwoni zmierzą się z Włochami. Następnie dzień później, 15 grudnia w finale lub w spotkaniu o trzecie miejsce z drużyną z pary Austria – Węgry. Selekcjoner Robert Kalaber powołał na turniej mocną kadrę, w której znalazł się poza Krystianem Dziubińskim m.in. John Murray i Patryk Wronka.


Więcej: LINK

Głosujemy:  https://plebiscyt.przegladsportowy.pl/

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Instytucje
Partnerzy Medialni
Gospodarz Turnieju o Puchar Niepodległości