Krzysztof Maciaś rozpoczyna camp na Florydzie

6 dni temu | 07.07.2024, 11:07
  Krzysztof Maciaś rozpoczyna camp na Florydzie


Krzysztof Maciaś rozpoczyna Development Camp drużyny Florida Panthers. Reprezentant Polski otrzymał zaproszenie na obóz od zdobywców Pucharu Stanley'a. Zajęcia na lodzie są zaplanowane od poniedziałku do czwartku. Na zakończenie obozu w czwartek odbędzie się sparing.W campie biorą udział hokeiści wybrani w drafcie oraz walczący o kontrakt w NHL.


Reprezentant Polski ostatni sezon spędził w WHL, najlepszej juniorskiej lidze świata. W barwach Prince Albert spisywał się bardzo dobrze, później zadebiutował w mistrzostwach świata elity w Ostrawie. W meczu otwarcia z Łotwą Maciaś strzelił dwa gole i z takim dorobkiem zakończył turniej.


Nie został wybrany w drafcie, ale wciąż ma szansę na grę w NHL. - Otrzymałem zaproszenie na Development Camp od Florida Panthers, zdobywcy Pucharu Stanley'a. W campie będą brać udział zawodnicy, którzy zostali już wybrani w drafcie oraz hokeiści, którymi drużyna z Florydy jest zainteresowana – mówi polski napastnik.


Z Develpoment Camp hokeiści trafiają także do innych drużyn NHL lub między innymi do American Hockey League, czyli AHL, gdzie grają zespoły farmerskie dla klubów NHL.


Cała lista uczestników Development Camp:


Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Główny Reprezentacji Polski
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Sponsor TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Instytucje
Partnerzy Medialni