Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
Polski Hokej | Oficjalny serwis
home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Na żywo emoji_events Rozgrywki tag

Social Media

Reprezentacja Juniorek U-18

Magdalena Jabłońska: Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami

5 miesięcy temu | 16.12.2021, 09:34
Magdalena Jabłońska: Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami

W piątek na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie rozpocznie się Turniej Nadziei Olimpijskich. Dla młodej reprezentacji to ostatni sprawdzian przed styczniowymi Mistrzostwami Świata Dywizji IB, które odbędą się w Austrii. W Katowicach nasza reprezentacja zmierzy się ze Słowacją U18, W

Z powodu pandemii Reprezentacja Juniorek U18 rzadko grała mecze. - Dla nas to dopiero drugi sprawdzian drużyny w przeciągu dwóch ostatnich lat i ostatni przed styczniowymi mistrzostwami świata. Niestety na żadnym z nich z różnych względów nie skorzystamy z pełnego składu przewidzianego na mistrzostwa - przyznaje trenerka Magdalena Jabłońska. 

W Katowicach nasza reprezentacja zagra ze Słowacją U18, Węgrami U18 i Czechami U16. - Zmierzymy się z bardzo mocnymi, wyżej notowanymi drużynami. Każdy mecz z silniejszym przeciwnikiem jest lekcją hokeja dla naszej młodej drużyny i z niej wyciągniemy cenne wnioski i doświadczenie. Będziemy walczyć – zaznacza trenerka.

W styczniu w Austrii w MŚ Dywizji IB zmierzymy się z Austrią, Danią, Koreą i Chinami. - Z udziału w mistrzostwach zrezygnowała drużyna Tajpej, także 5 drużyn będzie walczyło o awans. Najczęściej faworytem jest drużyna, która w poprzednich mistrzostwach spadła z wyższej dywizji, w naszym przypadku to Dania. Jednak sport jest nieprzewidywalny, żadna z drużyn nie podda się bez walki. Skład drużyn juniorskich zmienia się z roku na rok. Odpadają zawodniczki, które rocznikowo nie mogą brać udziału w tej kategorii wiekowej, także po dwóch latach przerwy sami nie wiemy, czego możemy się spodziewać. Średnia wieku naszej drużyny to 16 lat, ale na pewno nie można tym zawodniczkom odmówić pasji, charakteru i woli walki co mam nadzieję pokażemy na zbliżających się mistrzostwach świata – podkreśla Jabłońska.

Linki do transmisji Turnieju Nadziei Olimpijskich - TRANSMISJE


Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Główny
Partner Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji IB
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji 1B
Partnerzy Medialni
Instytucje