MŚ elity. Dobry mecz Polaków ze Szwecją

5 dni temu | 12.05.2024, 23:04
MŚ elity. Dobry mecz Polaków ze Szwecją

W niedzielę, 12 maja Biało-Czerwoni rozegrali drugi mecz w mistrzostwach świata elity w Ostrawie. W starciu ze Szwedami przegrali 1:5, ale pokazali się z dobrej strony. Gola dla naszej drużyny strzelił Alan Łyszczarczyk. Jutro dzień przerwy, a we wtorek 14 maja spotkanie z Francją. Wszystkie mecze Biało-Czerwonych są transmitowane w Polsacie Sport 1.

W sobotę Polacy zdziwili hokejowy świat, rozgrywając kapitalny mecz przeciwko Łotwie. Spotkanie zakończyło się porażką w dogrywce 4:5. W niedzielę trafili na mocniejsze rywala, Szwedów, w których składzie jest 18 zawodników z NHL. W tym spotkaniu David Zabolotny zagrał w bramce w miejsce Johna Murray'a. Poza tym w obronie wystąpił Jakub Wanacki, który zastąpił kontuzjowanego Bartosza Ciurę a w ofensywie szarpał Patryk Krężołek zamiast Filipa Komorskiego.

Na początku meczu nasz zespół miał wyśmienitą okazję, Dominik Paś był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale uderzył wprost w bramkarza. Po pierwszej tercji liderzy grupy B prowadzili 2:0, ale bardzo dobrej okazji nie wykorzystał także Marcin Kolusz. Nasz zespół drugą tercją rozpoczął od ataków, szwedzki bramkarz miał sporo pracy, a najgroźniejszą sytuację miał Paweł Zygmunt. Później do bramki krążek wpakował Erik Karlsson, który trzykrotnie był wybierany najlepszym obrońcą NHL. Na tle bardzo utytułowanych rywali nasz zespół prezentował się naprawdę dobrze. W trzeciej tercji tysiące polskich kibiców ucieszył Alan Łyszczarczyk, który uderzył z tyłu bramki, krążek odbił się od golkipera i wpadł do bramki. W ostatnich minutach Szwedzi grając w przewadze, strzelili jeszcze dwa gole i ostatecznie wygrali 5:1. Po zakończonym spotkaniu kibice skandowali głośno „Dziękujemy, Dziękujemy”.

We wtorek, 14 maja czeka nas arcyważny mecz z Francją, która w niedzielę przegrała po dogrywce z Łotwą 2:3. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:20. Wszystkie spotkania Polaków są transmitowane w Polsacie Sport 1.

SZWECJA - POLSKA 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Johannson 4, Raymond 7, Karlsson 33, Burakovsky 55, Karlsson 56 – Łyszczarczyk 43

SZWECJA: Ersson (Gustavsson) – Karlsson, Hedman; Kempe, Eriksson, Raymond – Brodin, Dahlin; Holmberg, Johansson, Burakovsky – Pettersson, Heed; Lundestroem, Zetterlund, Olofsson – Bengtsson, Johansson; Froden, Grundstrom, Friberg. Trener: Hallam.

POLSKA: Zabolotny (Fucik) – Wanacki, Kolusz; Zygmunt, Pasiut, Wronka – Wajda, Kruczek; Maciaś, Dziubiński, Michalski – Górny, Bryk; Łyszczarczyk, Paś, Fraszko – Dronia, Kostek; Urbanowicz, Wałęga, Krężołek. Trener: Kalaber.

Superbet
Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Główny Reprezentacji Polski
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Sponsor TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Sponsor meczów towarzyskich Reprezentacji Polski
Gospodarz meczów Reprezentacji Polski w Sosnowcu
Instytucje
Partnerzy Medialni