MŚ elity. Polacy przegrali z Francją po zaciętej walce

3 dni temu | 14.05.2024, 23:04
MŚ elity. Polacy przegrali z Francją po zaciętej walce


We wtorek, 14 maja Polacy zmierzyli się z Francją. Wyżej notowany w rankingu zespół pokonał Biało-Czerwonych 4:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Dominik Paś i Bartosz Fraszko.W środę, 15 maja w czwartym meczu mistrzostw świata elity podopieczni Roberta Kalabera zagrają ze Słowacją, która w tym turnieju wygrała już m.in. z USA. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:20 i będzie transmitowane w Polsacie Sport 1.

Po pierwszych dwóch spotkaniach w MŚ elity zarówno Biało-Czerwoni, jak i Francuzi, mieli po punkcie. Nasza drużyna w meczu z Łotwą doprowadziła do dogrywki i przegrała 4:5. Francuzi także polegli w starciu z Łotyszami w dodatkowym czasie gry, mecz zakończył się wynikiem 2:3.

We wtorkowym starciu w 9. minucie Francuzi objęli prowadzenie. Justin Addamo uderzeniem z bekhendu zaskoczył Johna Murray'a. W 12. min było 2:0 i znowu gola strzelił Addamo. Nasz zespół grał ambitnie, walczył, ale w drugiej tercji Francuzi podwyższyli na 3:0. W 27. min miejsce Murray'a zajął bramkarz Tomas Fucik, który rozegrał pierwszy oficjalny mecz w reprezentacji Polski. W tej odsłonie Fucik raz skapitulował. W ostatnich minutach tej odsłony gry nasz zespół zaczął grać coraz lepiej. Najpierw tysiące polskich kibiców uradował Dominik Paś, który w 37. minucie zaskoczył francuskiego bramkarza, chwilę później sytuację sam na sam wykorzystał Bartosz Fraszko. Pościg jednak nie zakończył się powodzeniem, bo w trzeciej tercji bramki już nie padły.

W środę, 15 maja naszym rywalem będzie Słowacja, która w Ostrawie pokonała USA 5:4 po dogrywce i Kazachstan 6:2 oraz przegrała z Niemcami 4:6. Mecz rozpocznie się o godz. 20:20 i będzie transmitowany w Polsacie Sport 1.


Polska – Francja 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

Paś 37, Fraszko 38 - Addamo 9, 12, da Costa 25, Bellemare 28


POLSKA: Murrayu (27. Fucik) – Wanacki, Kolusz; Zygmunt, Pasiut, Wronka – Wajda, Kruczek; Maciaś, Dziubiński, Wałęga – Górny, Bryk; Łyszczarczyk, Paś, Fraszko – Dronia, Kostek; Urbanowicz, Komorski, Michalski. Trener: Kalaber.

FRANCJA: Lyonen (Junca) – Auvitu, Gallet; T. Bozon, Bellemare, da Costa – Chakiachvili, Cantagallo; Rech, Boudon, Simonsen – Crinon, Llorca; Perret, Claireaux, Bertrand – Dair, Thiry; K. Bozon, Addamo, Treille. Trener: P. Bozon


Wyniki i terminarz meczów reprezentacji Polski


Sobota, 11 maja

Polska – Łotwa 4:5 po dogrywce

Niedziela, 12 maja

Szwecja – Polska 5:1

Wtorek, 14 maja

Polska – Francja 2:4

Środa, 15 maja

Słowacja – Polska, godz. 20:20

Piątek, 17 maja

Polska – USA, godz. 20:20

Sobota, 18 maja

Niemcy – Polska, godz. 16:20

Poniedziałek, 20 maja

Kazachstan – Polska, godz. 20:20

Superbet
Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Główny Reprezentacji Polski
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Sponsor TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Sponsor meczów towarzyskich Reprezentacji Polski
Gospodarz meczów Reprezentacji Polski w Sosnowcu
Instytucje
Partnerzy Medialni