Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
Polski Hokej | Oficjalny serwis
home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Na żywo emoji_events Rozgrywki tag

Social Media

Napastnik reprezentacji gotowy na turniej w Bytomiu

5 miesięcy temu | 13.12.2021, 08:26
Napastnik reprezentacji gotowy na turniej w Bytomiu

W dniach 16-18 grudnia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów zostanie zorganizowany turniej EIHC Christmas Cup z udziałem reprezentacji Polski, Francji, Węgier i Ukrainy. Kibice zobaczą w akcji m.in. Pawła Zygmunta, który w ostatnich meczach Kadry Narodowej strzela sporo goli.

Bramki i asysty 

W listopadzie Paweł Zygmunt został wybrany MVP turnieju Baltic Challenge Cup, który odbył się w Tallinie. W trzech meczach strzelił cztery gole i zaliczył trzy asysty. Wcześniej w kwietniu Katowicach-Janowie w Turnieju Trójmorza zdobył cztery bramki i dołożył asystę. W obu turniejach Biało-Czerwoni rywalizowali z tymi samymi rywalami, Estonią, Litwą i Łotwą. - Zarówno w Tallinie, jak i w Katowicach-Janowie rywale byli na podobnym poziomie. W Estonii udało się nam jednak strzelić więcej goli – przyznaje Paweł Zygmunt. - Turniej w Bytomiu na pewno będzie bardziej wyrównany, bo Francja i Węgry grają w wyższej dywizji od nas, a drużyna z Ukrainy to bardzo nieprzewidywalny zespół – dodaje. 

Niesamowita atmosfera 

Dla Biało-Czerwonych turniej EIHC Christmas Cup to kolejny etap przygotowań do Mistrzostwa Świata Dywizji IB, które odbędą się w katowickim Spodku w dniach 25 kwietnia – 1 maja 2022 roku. - Nigdy jeszcze nie miałem możliwości gry w Spodku, ale kiedy byłem młodszy, pamiętam jak nasza reprezentacja grała w mistrzostwach świata w Katowicach i atmosfera na meczach była niesamowita. Będziemy faworytami turnieju, bo pokazaliśmy już nieraz, że powinniśmy grać w wyższej dywizji – przekonuje Zygmunt, który występuje w lidze czeskiej w zespole HC Litvinov. - To bardzo wyrównana i silna liga, w której każdy może wygrać z każdym – zaznacza. 

Bilety na Turniej EIHC Christmas Cup są do kupienia online pod linkiem Ebilet.pl oraz w biurze KH Polonia Bytom (od poniedziałku do piątku w godz. 10-14). 

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Główny
Partner Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji IB
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji 1B
Partnerzy Medialni
Instytucje