Ósme zwycięstwo Unii, emocje w Toruniu

2 lata temu | 20.12.2021, 20:51

Lider PHL Re-Plast Unia Oświęcim nie zwalnia tempa. Biało-niebiescy pewnie pokonali Ciarko STS Sanok i odnieśli ósme zwycięstwo z rzędu. Emocjonujący był mecz w Toruniu.

Na lodowisku w Oświęcimiu w meczu 31. kolejki goście pierwsi strzelili gola, w 8. minucie autorem trafienia był Julius Marva. Później jednak miejscowi kibice mieli sporo powodów do radości. Na lodowisku dominowała Unia, która wygrała aż 6:1 a trzy gole strzeliła w przewadze.

Unia wygrała przed świętami, a już w poniedziałek zespół czeka kolejne wyzwanie. Na lodowisku w Bytomiu odbędzie się turniej finałowy Pucharu Polski. W poniedziałek, 27 grudnia oświęcimian czeka spotkanie z Comarch Cracovią.

W drugim meczu, który był rozgrywany w ramach 33. kolejki, Stalowe Pierniki bardzo dobrze zaprezentowały się na tle Pasów. To był emocjonujący i dramatyczny mecz. Padło w nim osiem bramek. Strzelanie rozpoczął i zakończył Henri Limma. Po dwóch tercjach miejscowi prowadzili 4:1, Pasy goniły, doprowadziły do wyniku 4:3, ale torunianie na więcej już nie pozwolili. W poniedziałek, 27 grudnia w drugim półfinale PP KH Energa spotka się z GKS Katowice.