Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
Polski Hokej | Oficjalny serwis
home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Na żywo emoji_events Rozgrywki tag

Social Media

Petr Briza, Senior wiceprezydent IIHF: W Bytomiu atmosfera była miła i przyjacielska

1 miesiąc temu | 15.10.2021, 19:26
Petr Briza, Senior wiceprezydent IIHF: W Bytomiu atmosfera była miła i przyjacielska

W poprzednim tygodniu w dniach 7-10 października w Bytomiu odbył się Turniej Prekwalifikacyjny Kobiet do ZIO.. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego z ramienia IIHF był Senior wiceprezydent Petr Briza. - W Bytomiu atmosfera była miła i przyjacielska– mówił znany czeski działacz.

W Bytomiu zwyciężyła reprezentacja Polski, która pokonała kolejno Turcję 12:0, Meksyk 8:1 i po bardzo emocjonującym meczu Holandię 3:2. - To był bardzo ciekawy turniej. Widoczne były różnice pomiędzy poszczególnymi drużynami, ale tego można było się spodziewać, bo zespoły występują w różnych dywizjach. Reprezentacja Polski wypadła bardzo dobrze – mówił Czech Petr Briza, który ma za sobą bardzo bogatą karierę zawodniczą. Był świetnym bramkarzem, razem z reprezentacją zdobył medale w igrzyskach olimpijskich oraz w mistrzostwach świata.

Czech w superlatywach wypowiadał się o bytomskim lodowisku, które w czerwcu zostało otwarte. - Arena robi bardzo pozytywne wrażenie. Dziękuję władzom Bytomia za to, że zainwestowały w nowy, piękny obiekt, który ma porządne, przestrzenne szatnie i można tutaj z powodzeniem organizować międzynarodowe zawody. Mam nadzieję, że będą w Polsce powstawać kolejne lodowiska, bo aby hokej się rozwijał potrzebne są obiekty na których można trenować i grać – zaznaczał pierwszy wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

- Po raz pierwszy byłem Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego z ramienia IIHF podczas turnieju kobiecego i bardzo podobało mi się w Bytomiu. Była miła, przyjacielska atmosfera. Dobrze znam Martę Zawadzką (wiceprezes PZHL, członek zarządu IIHF, prezes PHL), która jest człowiekiem-orkiestrą i potrafi zadbać o wszystko. Wiem, że w Bytomiu są duże tradycje hokejowe, w tym również związane z drużyną kobiecej, która wiele razy zdobyła mistrzostwo Polski – dodawał Briza.

Udostępnij