Półfinały PHL: Unia wygrała drugi mecz z JKH

2 lata temu | 20.03.2022, 20:50

W niedzielę, 20 marca Re-Plast Unia Oświęcim znowu wykorzystała atut własnego lodowiska i ponownie pokonała obrońców tytułu mistrzowskiego. Kluczowa była trzecia tercja, w której gospodarze strzelili dwa gole w ciągu niecałych dwóch minut.

W sobotę, 19 marca mecz numer jeden miał niesamowity przebieg. Mistrzowie Polski przez prawie całe spotkanie prowadzili 2:0. W ostatnich sekundach miejscowi strzelili dwa gole a w dogrywce zwycięskie trafienie zaliczył Victor Rollin Carlsson.

Niedzielne starcie wyglądało inaczej, ale to był również bardzo ciekawy i emocjonujący mecz. Po 30. minut było remis 2:2 a widowiskowego gola strzelił Kamil Górny, który przejechał prawie całe lodowisko i trafił w okienko. Kluczowa była trzecia tercja, w której w ciągu około dwóch minut przy remisie 2:2 gospodarze strzelili dwa gole. Jastrzębianie próbowali zmienić przebieg spotkania, ale nie udało im się. Unia wygrała 4:2 a w rywalizacji do 4. zwycięstw prowadzi 2-0. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, 23 marca na lodowisku w Jastrzębiu. Mecz rozpocznie się o godz. 19:30 i będzie transmitowany na platformie www.polskihokej.tv.