PHL: Wygrania Unii, niespodzianka w Katowicach

2 lata temu | 01.02.2022, 20:41

We wtorek, 1 lutego odbyły się trzy zaległe spotkania Polskiej Hokej Ligi. Sporą niespodziankę sprawiła drużyna z Sanoka, która wygrała w Satelicie z GieKSą. W Oświęcimiu bramka Krystiana Dziubińskiego w dogrywce przesądziła o wygranej gospodarzy. Pewne zwycięstwo odniosła Cracovia.

Do składu katowickiej drużyny wrócił Grzegorz Pasiut, który pauzował kilka tygodni z powodu kontuzji kolana. Kibice liczyli na to, że kapitan GieKSy powiększy swój imponujący w tym sezonie dorobek. Nieoczekiwanie lepszy był 7. zespół PHL. Już w 61 sekundzie bramkę zdobył Sami Tamminen, pod koniec drugiej tercji do siatki trafił Konrad Filipek. Na niecałe trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Carl Hudson strzelił gola, katowiczanie wykorzystali grę w przewadze, bo bramkarz Maciej Miarka w tym czasie przebywał w boksie. Do wyrównania nie zdołali jednak doprowadzić i sanoczanie wygrali 2:1. Znakomicie wypadł Dominik Salama, bramkarz gości obronił aż 52 strzały.

W Oświęcimiu w spotkaniu Re-Plast Unii z GKS Tychy po trzech tercjach wynik był bezbramkowy. Gospodarze zwłaszcza w końcówce trzeciej tercji mieli świetne sytuacje, między innymi Krystian Dziubiński nie wykorzystał okazji sam na sam z bramkarzem. Kapitan Unii uradował za to kibiców na początku dogrywki, zdobywając jedynego gola w tym spotkaniu.

W Nowym Targu decydująca dla losów meczu była druga tercja, którą Pasy wygrały 3:0. Ostatecznie krakowska ekipa zwyciężyła 5:2, a dublet zaliczył Erik Nemec.