Pierwsze zwycięstwo jastrzębian w finale. GKS Tychy lepsze w meczu dwóch Gieks.

3 lata temu | 27.03.2021, 08:44

Za nami pierwszy finał Polskiej Hokej Ligi, w którym JKH GKS Jastrzębie podejmowało u siebie zespół Comarch Cracovii. Jastrzębianie po dobrym meczu pokonali krakowian 3:0.

Pierwsza tercja nie zapowiadała dość pewnego zwycięstwa podopiecznych trenera Roberta Kalabera. Gra była dość wyrównana bez wskazania na żaden zespół. Druga tercja była już trochę inna. Obydwa zespoły zaczęły prowadzić trochę bardziej otwartą grę by szybciej zdominować przeciwnika i tym samym objąć prowadzenie. I to udało się się w 30 minucie spotkania zawodnikom JKH. Do siatki Cracovii trafił Martin Kasperlik. Sześć minut później prowadzenie podwyższył Roman Rac. Prowadzenie 2:0 dało zespołowi z Jastrzębia pewność w grę, a wprowadziło dużą nerwowość w poczynaniach Cracovii, która chciała jak najszybciej wyrównać. Krakowianom to się nie udało, natomiast JKH w ostatniej minucie spotkania podwyższyło na 3:0 po strzale Macieja Urbanowicza.

Kolejne spotkanie już w sobotę.

Finał play-off (gra się do czterech zwycięstw)

Finał #7 (Jastrzębie):  piątek, 9 kwietnia, 18:15, JKH – CRACOVIA

Mecze finałowe będą transmitowane w TVP Sport.

Partnerem fazy play-off hokejowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 jest Województwo Śląskie.

Drużyna GKS Tychy do meczu o 3. miejsce przystępowała mocno rozdrażniona porażką w półfinałach z Comarch Cracovią. Zresztą to ustępujący właśnie Mistrzowie Polski byli uważani za faworyta rywalizacji z GKS Katowice i ze swojej roli wywiązali się w pełni, wygrywając 5:1. Worek z bramkami w 12 minucie otworzył Patryk Wronka. Pod koniec 1 tercji na 2:0 podwyższył Paul Szczechura. Kolejne bramki padły już w trzeciej tercji. Na samym początku, w 41 minucie trafił Christian Mroczkowski, w 53 Michael Cichy a w 56 trafienie zaliczył Filip Komorski. Zawodnicy z Katowic byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem autorstwa Andreya Stepanova w 44 minucie spotkania.

Kolejne spotkanie o 3 miejsce już w sobotę.

Mecz o 3. Miejsce fazy play-off (gra się do trzech zwycięstw)

GKS Tychy – GKS Katowice 5:1 (2:0, 0:0, 3:1), stan rywalizacji 1-0