Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
Polski Hokej | Oficjalny serwis
home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Na żywo emoji_events Rozgrywki tag

Social Media

Reprezentacja Polski

Po sukcesie polskiego hokeja w Tychach

3 tygodnie temu | 05.05.2022, 08:50
Po sukcesie polskiego hokeja w Tychach

Od 26 kwietnia do 1 maja na Stadionie Zimowym w Tychach trwały 2022 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB. Turniej zakończył się sukcesem sportowym i organizacyjnym, o czym świadczą przytoczone poniżej dane.

Reprezentacja Polski wygrała wszystkie cztery mecze. Na inaugurację Polacy pokonali Estonię 3:0, następnie po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu zwyciężyli z Ukrainą 3:2 po serii rzutów karnych, nie dali szans Serbii – mecz zakończył się wynikiem 10:2 – a na zakończenie turnieju pokazali klasę w starciu z mocną Japonią, wygrywając 2:0. 

Sukces sportowy

Dzięki tym zwycięstwom, Biało-Czerwoni zdobyli złote medale w Mistrzostwach Świata Dywizji IB i awansowali na zaplecze Elity. Indywidualnie wyróżniono Johna Murray'a, który został uznany najlepszym bramkarzem turnieju. 

Pełny Stadion na meczach z Ukrainą i Japonią

Decydujący mecz mistrzostw z Japonią na Stadionie Zimowym w Tychach obserwował komplet publiczności. Podobnie było w przypadku wcześniejszego meczu z Ukrainą. I to wszystko mimo głosów części środowiska hokejowego, że bilety były za drogie (normalny i ulgowy kosztowały odpowiednio 89 i 49 zł).

Rodzinne kibicowanie

W efekcie polityki cenowej i kampanii reklamowej online nastawionej na efekt, organizator zrealizował wytyczone cele frekwencyjne i budżetowe. Co więcej, na trybunach pojawiło się sporo rodzin z dziećmi, a to grupa, o którą powinien zabiegać najbardziej polski hokej, nie tylko reprezentacyjny, ale i klubowy. 

Wysoka oglądalność w TVP

Ci, którzy nie wybrali się na Stadion Zimowy w Tychach usiedli przed telewizorami. Mecze reprezentacji Polski cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Mecz Polska – Japonia w TVP Sport obserwowało 183 tys. widzów, a w szczycie aż 361 tys. widzów. Sporo osób oglądało spotkanie Biało-Czerwonych z Ukrainą. Średnia oglądalność to 140 tys. widzów, a w szczycie 283 tys. widzów. 

W mediach głośno o polskim hokeju

Dodatkowo, media bardzo szeroko rozpisywały się o polskiej reprezentacji. Ekwiwalent reklamowy za okres od 1 kwietnia do 3 maja (kiedy oddaję ten tekst), wyniósł według danych Instytutu Monitorowania Mediów 7,8 mln zł (co ciekawe, w tym okresie wszystkie publikacje dotyczące hokeja na lodzie w Polsce były warte aż 17,4 mln zł).

Zadowoleni Partnerzy

Wszelkie działania dotyczące organizacji turnieju były konsultowane z Międzynarodową Federacją Hokeja na Lodzie i agencją Infront, zarządzającą prawami marketingowymi, handlowymi, telewizyjnymi i cyfrowymi do turnieju. IIHF i Infront miały decydujące zdanie w kwestiach związanych z organizacją Hokejowych Mistrzostw Świata w Tychach i po raz pierwszy w historii naszej współpracy nie zgłosiły żadnych uwag. Ubolewam nad tym, że podczas turnieju nie była prowadzona sprzedaż pamiątek i gadżetów z Mistrzostw Świata Dywizji IB, ale żadna firma nie była gotowa zakupić licencję. 

Ważne wsparcie samorządu

Partnerami IIHF 2022 Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB były Województwo Śląskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Tychy, miasto Katowice i Hotele Diament. Przedstawiciele partnerów regularnie gościli na Stadionie Zimowym w Tychach i oni także byli zadowoleni z organizacji turnieju. Osobiste podziękowania należą się panu Jakubowi Chełstowskiemu, marszałkowi województwa śląskiego, panu Andrzejowi Dziubie, prezydentowi Tychów oraz panu Marcinowi Krupie, prezydentowi Katowic.

Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Główny
Partner Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji IB
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji 1B
Partnerzy Medialni
Instytucje