Półfinały Polskiej Hokej Ligi. GKS Katowice blisko finału

1 rok temu | 17.03.2023, 21:27

W piątek, 17 marca kibice oglądali świetny mecz. W piątym spotkaniu półfinałowym GKS Katowice pokonał na wyjeździe Comarch Cracovię 5:4. Złotego gola w dogrywce strzelił Bartosz Fraszko, który przejechał całe lodowisko i wpakował krążek do siatki. W serii do czterech zwycięstw jest 3-2 dla obrońców tytułu. Kolejne odbędzie się w niedzielę na lodowisku Satelita w Katowicach. Mecz rozpocznie się o godz. 17 i będzie transmitowany na platformie polskihokej.tv

Na 17 sekund przed końcem pierwszej tercji Hampus Olsson wpakował krążek do siatki. Krakowianie przeważali, ale mieli problemy ze skutecznością. Początek kolejnej odsłony należał jednak do Pasów, bo nie minęła minuta, a miejscowi cieszyli się razem ze swoimi kibicami z gola. Autorem celnego trafienia był Roman Rac. Odpowiedź GieKSy była szybka, bo w 23. minucie Teemu Pulkkinen wpisał się na listę strzelców. I dalej trwała wymiana cios za cios. Grzegorz Pasiut podwyższył wynik na 3:1, a Mico Luoto zaskoczył Johna Murray'a. Druga tercja zakończyła się rezultatem 2:3. W decydującej odsłonie znowu kibice oglądali sporo bramek. Pasy wyszły na prowadzenie 4:3, ale Grzegorz Pasiut skutecznie wykorzystał rzut karny. W dogrywce błysnął Bartosz Fraszko, który dopiero niedawno wrócił do drużyny po chorobie. Teraz GKS Katowice jest bliski awansu do finału. Drużynie brakuje tylko jednego zwycięstwa.

Kolejne starcie w tej parze odbędzie się w niedzielę na lodowisku Satelita w Katowicach. Mecz rozpocznie się o godz. 17 i będzie transmitowany na platformie polskihokej.tv

Z kolei w sobotę odbędzie się szósty mecz w parze Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 i także będzie transmitowane na platformie polskihokej.tv. W tej parze jest 2-2.