Półfinały Polskiej Hokej Ligi: JKH wciąż w grze o finał

2 lata temu | 27.03.2022, 21:33

W niedzielę w piątym meczu ćwierćfinałowym play-off Re-Plast Unia Oświęcim przegrała u siebie z obrońcami tytułu. Mecz zakończył się w rzutach karnych, a decydującego karnego dla jastrzębian strzelił Roman Rac.

Słowacki hokeista w drugim spotkaniu z rzędu był bohaterem. W czwartek w meczu numer cztery ekipa Roberta Kalabera wygrała w dogrywce po bramce wspomnianego napastnika. W niedzielę na lodowisku w Oświęcimiu Rac zaliczył dwa ważne trafienia.

W niedzielnej konfrontacji miejscowi szybko strzelili gola, krążek do siatki skierował jeden z liderów drużyny, reprezentant Polski Krystian Dziubiński. Pod koniec pierwszej tercji wyrównał Roman Rac. W drugiej bramki nie padły, a w ostatniej odsłonie w ekipie oświęcimskiej błysnął Teddy Da Costa, który w 47. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na niecałe cztery minuty przed końcem trzeciej tercji Łotysz Arturs Sevcenko pokonał z bliska bramkarza Clarke'a Saundersa. Po 60. minut było 2:2.

W dogrywce wynik nie uległ zmianie. W karnych zawodnicy obu drużyn często mieli problemy z umieszczeniem krążka w bramce. Decydującego karnego wykorzystał Roman Rac. Dzięki tej wygranej w rywalizacji do czterech zwycięstw Unia prowadzi już tylko 3-2. Kolejny mecz odbędzie się we wtorek, 29 marca na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju o godz. 18.

Zanim do niego dojdzie w poniedziałek, 28 marca o godz. 18 na Stadionie Zimowym w Tychach gospodarze zmierzą się z GKS Katowice. W tej parze GieKSa prowadzi 3-2.

Półfinał PHL (do 4. zwycięstw)

27 marca, niedziela

RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – JKH GKS JASTRZĘBIE 2:3 w karnych (1:1, 0:0, 1:1, d. 0:0, k. 2:3)