Półfinały Polskiej Hokej Ligi. Unia wygrywa po raz trzeci!

1 rok temu | 19.03.2023, 11:11

W sobotę, 18 marca Tauron Re-Plast Unia Oświęcim pokonała GKS Tychy 3:2 i prowadzi w serii 3-2. Kolejne spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 20 marca na lodowisku w Tychach. Mecz będzie transmitowany na platformie polskihokej.tv.

Kibice oglądali widowiskowe spotkanie, stojące na wysokim poziomie. Początek spotkania należał zdecydowanie do gości, którzy pierwszego gola strzelili już w 33. sekundzie. Po 11 minutach było 2:0 dla tyszan. Później jednak bramki zdobywali już tylko hokeiści Unii. Strzelanie rozpoczął Łukasz Krzemień, a niecałe dwie minuty później wyrównał Denyskin. Decydujący cios Unia zadała w 45. minucie. Miejscowych kibiców uradował Teddy Da Costa. W poniedziałek mecz numer sześć na Stadionie Zimowym. Jeśli biało-niebiescy wygrają, awansują do finału.

W niedzielę, 19 marca w Satelicie w Katowicach GieKSa zmierzy się z Comarch Cracovią. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 i będzie transmitowane na platformie polskihokej.tv. Jeśli gospodarze wygrają, awansują do finału.