home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Live event Kalendarz tag

Social Media

7 miesięcy temu

Potrójna korona? Czy GieKSa sprawi kolejną niespodziankę?

W drugim półfinale rywalizują śląskie drużyny. JKH GKS Jastrzębie zagra z GKS Katowice. Jastrzębianie chcą sięgnąć po historyczny tytuł. GieKSa zamierza sprawić kolejną niespodziankę.

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie marzą o potrójnej koronie w obecnym sezonie, bo podopieczni Roberta Kalabera zdobyli już Puchar i Superpuchar Polski. W sezonie zasadniczym drużyna zajęła drugie miejsce i trafiła na TAURON Podhale Nowy Targ, siódmy zespół rozgrywek. Ślązacy pewnie zwyciężyli w ćwierćfinale w serii 4-0.

Błysk Słowaka

Spodziewano się, że pierwsze skrzypce będą odgrywali Marek Hovorka i Zackary Phillips, ale pierwszoplanową postacią był Roman Rac. W czterech meczach zdobył 5 punktów - 3 bramki i 2 kluczowe zagrania. Trafienia Słowaka były tymi zwycięskimi w trzecim i czwartym starciu. W JKH każda formacja może przesądzić o losach spotkania. Świetnie pomiędzy słupkami spisuje się Patrik Nechvatal. To wszystko sprawia, że stawiani są w oni w roli faworyta w meczach z GKS Katowice.

Tanio skóry nie sprzedadzą

Zawodnicy GieKSy mieli bardzo ciężką przeprawę z Re-Plast Unią Oświęcim. Ostatecznie odprawili rywali w sześciu meczach.Takiego obrotu sprawy na pewno nie zapowiadało pierwsze spotkanie, które zakończyło się wynikiem 0:8. W drugim meczu lepsi byli już katowiczanie, którzy pokonali rywali 5:0. Kolejna batalia znów padła łupem biało-niebieskich, ale już w trzech kolejnych lepsi byli podopieczni Andrieja Parfionowa. Atutem drużyny z Katowic jest gra obronna, bowiem w całym sezonie katowiczanie stracili najmniej bramek.

Sześć razy ozłoceni

W swojej historii katowiczanie mogą się pochwalić sześciokrotnym zdobyciem mistrzowskiego tytułu. Jednak o ostatnim mistrzostwie mogą pamiętać tylko najstarsi kibice klubu. Bowiem ostatni raz GKS Katowice wygrał w 1970 roku. Jastrzębianie w swojej kolekcji złotych medali jeszcze nie mają. W finale grali dwukrotnie i dwukrotnie przegrali. Pierwszy finał stoczyli z Comarch Cracovią w 2013 roku. Najbliżej byli jednak mistrzostwa w 2015 roku, kiedy świetnie prezentowali się w play-offach. Jednak na ich drodze stanęli zawodnicy GKS Tychy. Natomiast katowiczanie ostatni raz w finale grali w 2018 roku i też przegrali wtedy z tyszanami. Rok później musieli zadowolić się brązem. Co łączy GKS Katowice i JKH GKS Jastrzębie? W minionym sezonie na wskutek przerwanych rozgrywek obu drużynom zostały przyznane brązowe medale. W tym roku jedna z tych drużyn na pewno zdobędzie cenniejszy krążek.

Tegoroczna rywalizacja

W sezonie zasadniczym trzy razy triumfowali jastrzębianie. Co warte podkreślenia, dwa razy zwyciężyli oni na lodowisku rywala, czyli w „Satelicie” (5:2, 4:2) oraz raz na Jastorze (3:1) za to raz musieli uznać wyższość GieKSy na własnym lodowisku (1:2). W tej rywalizacji błyszczeli Radosław Sawicki oraz Zackary Phillips. Pierwszy z nich zdobył 4 bramki, a drugi popisał się hat trickiem w trzecim starciu tych drużyn.

Partnerem fazy play-off hokejowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 jest Województwo Śląskie.

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale spotkania półfinałowefazy play-off kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie:www.polskihokej.tv

Udostępnij