home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Live event Kalendarz tag

Social Media

1 miesiąc temu

Przed 6. kolejką PHL: Niepokonani kontra GKS Tychy

Czwartkowym meczem JKH GKS z Unią rozpoczęła się 6. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Spotkanie było transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja. W piątek odbędą się trzy spotkania, w tym starcie GKS Tychy z liderem z Katowic oraz spotkanie torunian z Cracovią.

W czwartek w Jastrzębiu Mistrzowie Polski przegrali z Re-Plast Unii Oświęcim 2:4. Była to trzecia porażka z rzędu podopiecznych Roberta Kalabera. Mecz kibice mogli oglądać bezpłatnie na żywo na kanale YouTube Polskiego Hokeja. .

Spotkanie dobrych znajomych 

W piątek derbowy bój stoczą tyszanie z GieKSą. Tyszanie rozpoczęli sezon od dwóch zwycięstw, z Ciarko STS Sanok i Zagłębiem Sosnowiec (w rzutach karnych), ale później przegrali dwa spotkania, z JKH i Comarch Cracovią. W tabeli PHL z 5 punktami plasują się w środku stawki. Natomiast katowiczanie są w znakomitej dyspozycji. W pięciu meczach zdobyli pełną pulę. Są liderem rozgrywek i jedynym zespołem w lidze bez porażki. Dla kilku zawodników ten mecz będzie szczególny. Filip Starzyński po raz pierwszy w karierze zagra przeciwko GKS Katowice w barwach GKS Tychy. Bramkarz John Murray w latach 2017-2021 był ważnym graczem tyszan. W poprzednim sezonie w tyskim zespole grał także Patryk Wronka. 

Efektownie i skutecznie 

W Krakowie zmierzą się dwie silne ekipy. Drużyna Comarch Cracovii to połączenie młodości z doświadczeniem. Czwarta formacja Pasów jest całkowicie złożona z młodzieżowców. W zepsole błyszczą Damian Kapica i bramkarz Dienis Pieriewozczikow. Torunianie grają efektownie i skutecznie. Po pięciu kolejkach zajmują drugie miejsce z dorobkiem trzynastu punktów. We wtorek w dobrym stylu pokonali mistrzów Polski 4:2. 

Po kolejne punkty 

W Sosnowcu gospodarze podejmować będą Tauron Podhale Nowy Targ. W ostatniej kolejce Zagłębie przegrało z Re-Plast Unią Oświęcim 2:6, ale wcześniej w niedzielę rozegrało świetny mecz z silnym zespołem z Torunia. Drużyna Grzegorza Klicha wygrała 5:4 po dogrywce. We wtorek nowotarżanie przegrali z Ciarko STS Sanok 2:4, a w niedzielę wygrali z Unią 4:2. 

Czwartkowy mecz transmitowany będzie bezpłatnie w serwisie YouTube. Mecze piątkowe będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

6. kolejka PHL

Czwartek, 23 września

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 18:00

Piątek, 24 września

GKS Tychy – GKS Katowice, godz. 18:00

Comarch Cracovia – KH Energa Toruń, godz. 18:30

Zagłębie Sosnowiec – Tauron Podhale Nowy Targ, godz. 19:00

Udostępnij