Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
Polski Hokej | Oficjalny serwis
home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Na żywo emoji_events Rozgrywki tag

Social Media

Puchar Polski

Przed Pucharem Polski: GKS Katowice

5 miesięcy temu | 23.12.2021, 14:05
Przed Pucharem Polski: GKS Katowice

W poniedziałek, 27 grudnia na lodowisku w Bytomiu GieKSa w półfinale Pucharu Polski zmierzy się z KH Energą Toruń. Mecz rozpocznie się o godz. 15:30 i będzie transmitowany w TVP Sport. GKS to jeden z głównych faworytów do zdobycia trofeum.


Zwycięski dwumecz

Katowiczanie w swojej bogatej historii wznosili to trofeum zaledwie raz. Stało się to w 1970 roku, kiedy pokonali lokalnego rywala, Baildon Katowice. Rozgrywano wtedy dwa mecze, w pierwszym padł wynik 4:3 dla GieKSy, zaś w drugim był remis 3:3. Warto dodać, że rok 1970, był też mistrzowskim. Był to szósty tytuł w historii tego klubu. W kadrze błyszczeli m.in. bracia Andrzej i Karol Fonfara. Hokeiści z Katowic mieli szansę powtórzyć ten sukces 31 lat później. W 2001 roku doszli do finału, gdzie czekał na nich rywal zza miedzy, GKS Tychy. Tyszanie jednak zapewnili sobie końcowy triumf, wygrywając 8:3.

Mocne formacje

W obecnym sezonie, podopieczni Jacka Płachty zapewnili sobie awans do Pucharu Polski z pozycji lidera. Ten sezon w wykonaniu katowiczan jest bardzo dobry. Pałeczkę lidera przejął Grzegorz Pasiut, który miał długą serię ze zdobytym punktem co mecz. Ponadto wtórują mu tak utalentowani zawodnicy jak Bartosz Fraszko czy Patryk Wronka, którzy również mogą się pochwalić bogatym dorobkiem punktowym. To właśnie pierwszy atak budzi postrach całej ligi. Druga formacja też prezentuje się dobrze. Mathias Lehtonen czy Anthon Eriksson mają spore umiejętności

Dwie wygrane

O tym jak radzą sobie wiceliderzy tabeli pod większą presją przekonamy się już w pierwszym meczu z KH Energą Toruń. W tym sezonie katowiczanie pokonali torunian dwukrotnie. W pierwszym meczu padł wynik 4:1, później podopieczni Jussiego Tupamäkiego wygrali 2:1. W trzeciej rundzie katowiczanie zapewnili sobie trzy punkty, pokonując Stalowe Pierniki 3:0.

Terminarz Pucharu Polski

27 grudnia, poniedziałek

Półfinały

GKS Katowice – KH Energa Toruń, godz. 15:30

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia, godz. 20:00

28 grudnia, wtorek

Finał, godz. 20:15.

Mecze będą transmitowane w TVP Sport

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Główny
Partner Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji IB
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji 1B
Partnerzy Medialni
Instytucje