Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
Polski Hokej | Oficjalny serwis
home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Na żywo emoji_events Rozgrywki tag

Social Media

Przedstawiamy finalistów - JKH GKS Jastrzębie

1 rok temu | 23.03.2021, 18:34
Przedstawiamy finalistów - JKH GKS Jastrzębie

W tym sezonie niektórzy określają jastrzębski zespół „maszyną do wygrywania”. Ślązacy zdobyli już Superpuchar Polski i Puchar Polski. Nigdy jednak jeszcze w historii nie zwyciężyli w Polskiej Hokej Lidze.

Superpuchar Polski padł ich łupem jako pierwsze trofeum. Wygrali z GKS Tychy 3:2, na dodatek na ich terenie, sprawiając tym samym małą niespodziankę. Kolejnym bardzo ważnym sprawdzianem był Puchar Polski. Ich przeciwnikami najpierw byli hokeiści KH Energi Toruń. Na Jastorze gospodarze wygrali 3:0. W finale tego turnieju przyszło im się zmierzyć z Re-Plast Unią Oświęcim. Na katowickim Jantorze po bardzo emocjonującym meczu pokonali biało-niebieskich 3:2.

Wicelider wyeliminował Górali

W Polskiej Hokej Lidze, drużynie JKH GKS wiodło się bardzo dobrze. Przewodzili w tabeli niemal do końca rozgrywek. Na ostatniej prostej dostali lekkiej zadyszki i ostatecznie zajęli drugie miejsce. W ćwierćfinale fazy play-off zmierzyli się z Tauron Podhalem Nowy Targ. Z drużyną ze stolicy Podhala nie było drużynie Roberta Kalabera łatwo. Rywalizacja zakończyła się po czterech spotkaniach, ale każde z nich było zacięte. Najpierw Ślązacy wygrali 2:0, a potem było 3:2, 4:3 w dogrywce i 2:1. Zarówno w trzecim meczu w dogrywce, jak i w ostatnim spotkaniu w serii decydującego gole strzelił Słowak Roman Rac.


Derbowa batalia

W półfinale naprzeciw drużynie spod czeskiej granicy stanął GKS Katowice. W pierwszym meczu półfinałowym do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, o wyniku zdecydował Radosław Sawicki i jego drużyna wygrała 4:3. Jastrzębianie wygrali dwa kolejne mecze, a rywalizację mogli zakończyć już w Katowicach. Tam jednak podopieczni Andrieja Parfionowa pokonali rywali 4:3 w dogrywce. W piątym meczu tej serii jastrzębianie nie pozostawili złudzeń rywalom, pokonali ich 5:1 i przypieczętowali awans do finału.

Potrafią zamurować bramkę i zdobywać bramki

Robert Kalaber stworzył w tym sezonie drużynę, w której na próżno szukać słabych punktów. Począwszy od solidnego bramkarza i jego zmiennika, przez defensywę po bardzo groźnych napastników. Patrik Nechvatal jest bramkarzem, który w tym sezonie nie zwykł zawodzić. Czech zarówno w sezonie regularnym, jak i w fazie play-off spisywał się bardzo dobrze. W klubie zadbano również o wartościowego zmiennika, którym jest Michał Kieler, reprezentant Polski, który bronił w tym sezonie wcześniej w Stoczniowcu Gdańsk. W obronie dowodzi przede wszystkim Mariss Jass. Nie można jednak nie wspomnieć o Kamilu Górnym, Arkadiuszu Kostku czy Mateuszu Bryku. To też dzięki nim Nechvatal może czuć się pewniej w bramce. Obrońcy mają też spory wkład w grę ofensywną zespołu. Niemal każdy obrońca w tej drużynie potrafi obsłużyć kolegę dobrym podaniem i oddać mocny strzał na bramkę. Ofensywa? Na lidera JKH w play-offach wyrasta Roman Rac. Wiele wnoszą Zackary Phillips, Marek Hovorka i Radosław Sawicki. Jednak w ostatnich meczach półfinałowych z świetnej strony pokazał się Kamil Wróbel. To właśnie ci młodzi zawodnicy stanowią ogromną siłę zespołu z Jastrzębia-Zdroju.

Ma być inny finał

Finał w takim zestawieniu będzie powtórką z sezonu 2012/2013. To właśnie wtedy JKH GKS Jastrzębie zmierzył się z Comarch Cracovią. Wtedy jednak górą byli krakowianie. W rywalizacji padł wynik 4-3 dla podopiecznych Rudolfa Rohaczka. Drugi raz w finale, jastrzębianie byli w 2015 roku. Wtedy jednak ulegli tyszanom 2-4. W Jastrzębiu wierzą, że w tym sezonie będzie inaczej.

Poniżej terminarz meczów finałowych

Finał #1 (Jastrzębie): piątek, 26 marca, godz. 17:30, JKH - CRACOVIA

Finał #2 (Jastrzębie): sobota, 27 marca, godz. 18:30, JKH - CRACOVIA

Finał #3 (Kraków):  wtorek, 30 marca, godz. 18:00, CRACOVIA - JKH

Finał #4 (Kraków):  środa, 31 marca, godz. 16:00, CRACOVIA - JKH

Ewentualnie:

Finał #5 (Jastrzębie):  sobota, 3 kwietnia, godz. 14:30, JKH - CRACOVIA

Finał #6 (Kraków):  wtorek, 6 kwietnia, godz. 17:30, CRACOVIA - JKH

Finał #7 (Jastrzębie):  piątek, 9 kwietnia, 18:15, JKH – CRACOVIA

Mecze finałowe będą transmitowane w TVP Sport.

Partnerem fazy play-off hokejowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 jest Województwo Śląskie.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Główny
Partner Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji IB
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji 1B
Partnerzy Medialni
Instytucje