Reprezentacja Polski awansowała w światowym rankingu

3 tygodnie temu | 28.05.2024, 11:30
  Reprezentacja Polski awansowała w światowym rankingu


Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) ogłosiła światowy ranking za 2024 rok. Biało-Czerwoni awansowali na 21. miejsce. Liderem jest Kanada.

W maju Polacy po ponad dwudziestu latach przerwy ponownie zagrali w mistrzostwach świata elity. W Ostrawie nasza drużyna wywalczyła punkt, który zdobyła po porażce w dogrywce z Łotwą. Polacy zebrali dobre recenzje, bo w meczach z wyżej notowanymi rywalami byli nieustępliwi, walczyli z sercem, determinacją i pokazali sporo dobrego hokeja. Ostatecznie zajęli w turnieju 16. miejsce.

Po MŚ IIHF ogłosił światowy ranking za 2024 rok. Polacy z 22. pozycji awansowali na 21. miejsce, wyprzedzając Koreę Południową. W rankingu bierze się pod uwagę wyniki z Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich z czterech ostatnich lat. W tegorocznym rankingu nie podliczano jeszcze punktów z prekwalifikacji do igrzysk.

W przyszłym roku w dniach 27 kwietnia – 3 maja Polacy zagrają w Mistrzostwach Świata Dywizji IA w rumuńskiej miejscowości Sfântu Gheorghe. O awans powalczą z Wielką Brytanią (17. w rankingu), Włochami (20), Rumunią (23), Japonią (24) i Ukrainą (27).

ŚWIATOWY RANKING - LINK

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Główny Reprezentacji Polski
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Sponsor TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Instytucje
Partnerzy Medialni