Reprezentacja Polski kobiet awansowała w światowym rankingu

2 lata temu | 03.09.2021, 15:37

W nowym rankingu IIHF nasza kadra narodowa została sklasyfikowana na 19. miejscu. Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie podała ranking za 2021 rok po zakończeniu Mistrzostw Świata Elity.

Wśród kobiet na czołowych miejscach w rankingu nie doszło do zmian, wciąż prowadzą hokeistki Stanów Zjednoczonych przed Kanadą i Finlandią. W rankingu bierze się pod uwagę wyniki z czterech ostatnich lat (2018-2021). W niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata Elity tytuł zdobyły Kanadyjki, które pokonały USA po dogrywce 3:2, brązowy medal wywalczyły fińskie hokeistki.

„Orlice” zanotowały za to awans z 20. miejsca na 19. To najwyższa pozycja kobiecej kadry w historii. - W związku z tym, że nie odbyły się turnieje rangi mistrzostw świata niższych dywizji, punkty rankingowe zostały przyznane według ostatnich zajętych miejsc. Przypomnijmy, ze nasze reprezentantki wywalczyły w Pekinie historyczne trzecie miejsce dywizji IB. To pozwoliło poprawić swoją pozycję w rankingu.

Liczymy jednak, że nadchodzący sezon pozwoli nam na rozegranie wszystkich zaplanowanych turniejów i nasze reprezentantki udowodnią swoją wartość na taflach. Dodatkowo w dalszym ciągu będziemy rozgrywać mecze w lidze EWHL, które będą stanowić element przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Katowicach-Janowie – przyznaje Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL.