Reprezentacja Polski pokonała Estonię i zdobyła Puchar Bałtyku

1 rok temu | 12.11.2022, 14:02

W sobotę, 12 listopada zakończył się turniej Baltic Challenge Cup. W ostatnim spotkaniu rozgrywanym w litewskim Kownie odmłodzona reprezentacja pokonała Estonię i z kompletem zwycięstw sięgnęła po Puchar Bałtyku.

W spotkaniu z Estonią bardzo dobrze spisał się kapitan naszej drużyny Maciej Urbanowicz. Doświadczony hokeista strzelił pierwszego gola w tym spotkaniu, a później zaliczył dwie asysty. Przez dwie tercje podopieczni Roberta Kalabera mieli jednak duże problemy z rywalem. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania Estończycy prowadzili 3:2, ale kolejne minuty należały już do Polaków. Wyrównującą bramkę zdobył 18-letni Krzysztof Maciaś, który w Baltic Challenge Cup zadebiutował w seniorskiej kadrze, a w piątkowym spotkaniu z Łotwą B zaliczył hat tricka. W 52. minucie gola strzelił Dominik Paś, który też w starciu z Łotwą zdobył trzy bramki. Wynik na 5:3 ustalił pod koniec Bartłomiej Jeziorski, trafiając do pustej bramki.

Polacy dominowali w Kownie. Wcześniej, w czwartek pokonali Litwę 4:2, a w piątek wygrali z Łotwą B aż 9:0. Turniej Baltic Challenge Cup był jednym z pierwszych etapów przygotowań drużyny do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Dywizji 1A, które w dniach 29 kwietnia – 5 maja odbędą się w angielskim Nottingham.

Polska - Estonia 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Urbanowicz 15, Starzyński 22, Maciaś 47, Paś 52, Jeziorski 60 – Kombe 16, Arrak 28, Kiik 38

Polska: Lewartowski - Jaśkiewicz, Kamienieu; Łyszczarczyk, Tyczyński, Zygmunt - Górny, Naróg; Urbanowicz, Starzyński, Jeziorski - Bizacki, Michałowski; Sołtys, Krzemień, Paś - Biłas; Maciaś, Słowakiewicz, Gościński. Trener: Kalaber

Estonia: Andrejen - Slessarbuski, Lahesalu; Viitanen, Kombe, Poznakov - Novikov, Kulintsev; Kiik, Arrak, Linde - Kookmaa, Kettunen; Mast, Parras, Rozinko - Stbiski, Grigorjvs; Fedorovits, Torovski, Kontseus.Trener: Kaljuste