Świetnia inauguracja EWHL. Dwa zwycięstwa polskiej drużyny

2 miesiące temu | 24.09.2023, 13:50
Świetnia inauguracja EWHL. Dwa zwycięstwa polskiej drużyny

W sobotę i niedzielę w katowickiej Satelicie odbyły się dwa mecze reprezentacji Polski kobiet, grającej w ramach rozgrywek EWHL (Europejskiej Ligi Hokeja Kobiet) pod szyldem TAURON Metropolia Silesia. Rywalem była włoska drużyna EVB Eagles South Tyrol. Polki dwukrotnie wygrały.

W katowickiej Satelicie kibice oglądali dwa bardzo ciekawe spotkania. W sobotnim meczu dwie zawodniczki zaliczyły dublet – po dwa gole strzeliły Ida Talanda i zaledwie trzynastoletnia Małgorzata Zakrzewska, która zadebiutowała w drużynie seniorskiej.

W niedzielę w rewanżowym spotkaniu było 4:3 dla naszej drużyny. Tym razem bramki zdobyły Wiktoria Gogoc, Karolina Późniewska, Klaudia Chrapek i Maja Brzezińska.

Kolejny mecz w EWHL, TAURON Metropolia Silesia rozegra już w najbliższy weekend. W sobotę i niedzielę w katowickiej Satelicie rywalem podopiecznych Zbigniewa Wróbla będzie austriacka drużyna KSV Neuberg Highlanders. Wstęp na spotkania będzie bezpłatny, a na kanale YouTube Polskiego Hokeja zostanie przeprowadzona transmisja.


Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Instytucje
Partnerzy Medialni
Gospodarz Turnieju o Puchar Niepodległości