TAURON Hokej Liga. Dogrywka w meczu Sanok - GieKSa

3 miesiące temu | 30.01.2024, 20:15

We wtorek, 30 stycznia odbyło się zaległe spotkanie 33. kolejki. Na lodowisku w Sanoku gospodarze postawili się liderowi i obrońcy tytułu z Katowic. Miejscowi doprowadzili do stanu 2:2, do dogrywki i przegrali dopiero w dodatkowym czasie gry. Zwycięskiego gola strzelił Sam Marklund. W czwartek odbędzie się 39. kolejka, a po niej nastąpi przerwa ligowa, podczas której reprezentacja Polski będzie rywalizować w Sosnowcu w turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Po drugiej tercji obrońcy mistrzowskiego tytułu prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Hampusa Olssona. Nic nie zapowiadało tego, że lider rozgrywek będzie miał tak duże problemy w rywalizacji z ostatnim zespołem TAURON Hokej Ligi. W trzeciej tercji miejscowi grali bardzo dobrze, doprowadzili do remisu 2:2 i byli nawet bliscy strzelenia trzeciego gola. W dogrywce złotego gola dla katowiczan strzelił Sam Marklund.

W czwartek, 1 lutego odbędzie się 39. kolejka, w której najciekawiej zapowiada się konfrontacja wicelidera Re-Plast Unii Oświęcim z GKS Katowice. JKH GKS Jastrzębie podejmie sanoczan, Podhale Stalowe Pierniki – te trzy spotkania rozpoczną się o godz. 18. Z kolei Comarch Cracovia zagra z Zagłębiem Sosnowiec (godz. 18:30).

Po tej kolejce czeka nas przerwa ligowa i bardzo ważny sprawdzian Biało-Czerwonych, którzy w Sosnowcu zagrają w prekwalifikacjach do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. erwa ligowa podczas której będziemy emocjonować się meczami reprezentacji Polski. W dniach 8-11 lutego w ArcelorMittal Park w Sosnowcu odbędzie się turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026. Polacy zmierzą się z Estonią, Ukrainą i Koreą Południową. Wejściówki do kupienia TUTAJ - LINK

Marma Ciarko STS Sanok – GKS Katowice 2:3 po dogrywce (0:0, 0:2, 2:0, d. 0:1)