TAURON Liga Hokeja Kobiet: Polonia pokonała Kojotki

5 miesięcy temu | 10.03.2024, 12:12

W sobotę, 9 marca odbył się pierwszy mecz finałowy TAURON Ligi Hokeja Kobiet. Na lodowisku Jantor, Kojotki Naprzód Janów wspierały setki kibiców. Miejscowe doznały jednak pierwszej porażki w tym sezonie, przegrywając z Polonią Bytom 1:3. Rywalizacja o złoty medal toczy się do dwóch wygranych spotkań. Rewanż w sobotę, 16 marca w Bytomiu.

W sezonie zasadniczym Kojotki wygrały wszystkie osiemnaście meczów, a w play-offach dorzuciły cztery kolejne zwycięstwa, eliminując najpierw Podhale Nowy Targ, a później Stoczniowca Gdańsk. Do sobotniego spotkania finałowego przystąpiły jako niepokonany zespół w tym sezonie. Trafiły jednak na bardzo mocną drużynę, czyli Polonię Bytom, która regularnie zdobywa mistrzostwo Polski i walczy w tym sezonie o trzynastą gwiazdkę.

Po pierwszej tercji było 2:0 dla przyjezdnych. Obydwie bramki zdobyła Karolina Późniewska. W drugiej tercji w 34. minucie liderka Kojotek Kamila Wieczorek strzeliła gola. To mocno uradowało kibiców, którzy przez cały mecz wspierali drużynę. Bytomianki jednak zdobyły kolejną bramkę – w 48. min Alicja Wcisło ustaliła wynik spotkania.

Rewanż w sobotę, 16 marca na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19. Walka o złoto toczy się do dwóch wygranych spotkań.

W sobotę odbył się też mecz o brąz. UKHK Unia Oświęcim przegrała ze Stoczniowcem Gdańsk 1:6. Rewanż w sobotę na lodowisku w Gdańsku.