TAURON Liga Hokeja Kobiet. W finale Polonia zagra z Kojotkami

2 miesiące temu | 25.02.2024, 12:55

W sobotę, 24 lutego odbyły się rewanżowe mecze półfinałowe TAURON Ligi Hokeja Kobiet. Hokeistki BS Polonia Bytom wysoko pokonały UKHK Unię Oświęcim, a Kojotki Naprzód Janów pewnie wygrały ze Stoczniowcem Gdańsk. W finale niepokonane w tym sezonie Kojotki zagrają z Polonią, która wygrała ostatnich osiem edycji mistrzostw Polski.

Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów miejscowe zawodniczki, które wcześniej w Oświęcimiu wygrały 9:0, zdecydowanie dominowały. Już po dwóch tercjach Polonia prowadziła 10:0, a w decydującej odsłonie świetnie dysponowane bytomskie zawodniczki dorzuciły pięć kolejnych goli, nie tracąc ani jednego. Znakomicie spisała się Karolina Późniewska. Doświadczona reprezentantka Polski zdobyła 5 bramek i zaliczyła 6 asyst.

W drugim półfinale na Jantorze spora grupa kibiców obserwowała kolejne zwycięstwo Kojotek. Drużyna z dzielnicy Katowic pewnie wygrała w konfrontacji ze Stoczniowcem, który w ostatnich latach regularnie występował w finale. Mecz zakończył się wynikiem 7:1, a na tafli rewelacyjnie grała 14-letnia Małgorzata Zakrzewska, która w pierwszej tercji zaliczyła klasycznego hattricka, czyli zdobyła trzy bramki z rzędu.

Finał zapowiada się pasjonująco, bo w marcowej batalii o złoto zmierzą się niepokonane w tym sezonie Kojotki oraz Polonia, która od lat regularnie zdobywa złote medale.